Biuletyn Informacji Publicznej wersja
kontrastowa
niedziela, 19.01.2020 r. imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Bogaty program „Luterka”

Bogaty program „Luterka”

W piątek 24 października br. o godz. 12.00 w Wejherowskim Centrum Kultury nastąpi oficjalne otwarcie 9. Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. A. Luterka „W gobelinie wielokulturowości. Odsłona II. Dom”. Organizatorami festiwalu są Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie i Wejherowskie Centrum Kultury.

Na scenie Filharmonii Kaszubskiej w dniach 25-26 października wystąpi 13 teatrów amatorskich i 4 wykonawców Teatru Jednego Aktora. W kategorii zespołów teatralnych wystąpią: Gdyńskie Studio Rapsodyczne, Grupa „Ujście” ze Świnoujścia, Grupa „Dżóra” z Białogardu, Zespół „Czeremuchy” z Żukowa, Chojnickie Studio Rapsodyczne, Grupa Teatralna JBT z Bolszewa, Teatrzyk Błękitnego Czasu z Sopotu, Teatr ASP z Gdańska, Teatr Na Bosaka z Koszalina, Teatrans z Gdańska, Teatr Poezji LOTKA z Trzcianki, Teatr pod Wieżą z Gniewina, i Teatr Prawie Lucki z Wejherowa.

W skład jury tegorocznego festiwalu wchodzą: Aneta Głuch-Klucznik – absolwentka Wydziału Lalkarskiego (PWST Kraków, filia Wrocław), od 1992 aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek, od 1996 wykładowca Wydziału Lalkarskiego PWST Kraków, filia we Wrocławiu; Bożena Suchocka – aktorka, pedagog, reżyser, absolwentka wydziałów: Aktorskiego (1985) i Reżyserii (1991) warszawskiej PWST, wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej, w latach 2002–2008 była dziekanem Wydziału Aktorskiego oraz Jakub Roszkowski – Jakub Roszkowski (ur. 1984) – dramaturg, reżyser, autor adaptacji, tłumaczeń i opracowań scenicznych tekstów. Absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, od 2007 roku pracuje jako dramaturg w Państwowym Teatrze Wybrzeże w Gdańsku oraz w innych teatrach Polski.

Prezentacje teatrów rozpoczną się w piątek  o godz. 12.30 sztuką „Von Bingen, historia prawdziwa” w wykonaniu Gdyńskiego Studia Rapsodycznego i potrwają do godz. 18.15.

W ramach imprez towarzyszących o godz. 19.00 odbędzie się koncert pt. „Nowe spojrzenie”, a o godz. 20.15 zostanie odtworzony spektakl TV pt. „Brancz” w reż. J. Machulskiego.

Sobotni przegląd teatrów zaczyna się o godz. 9.00 występem Chojnickiego Studia Rapsodycznego sztuką „Władca Much” a zakończy występem wejherowskiego Teatru Prawie Lucki widowiskiem pt. „Gdzie jest moja Itaka?” (początek godz. 15.35). Natomiast o godz. 20.00 wystąpi gościnnie Teatr Młyn z Warszawy ze spektaklem „Piąta rano”.

Uroczyste zakończenie festiwalu - z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród - odbędzie się w niedzielę 26 października o godz. 11.30. Wstęp wolny.

PROGRAM:

Piątek 24.10.2014r

12.00 – otwarcie
12.30 – 13.00 – Gdyńskie Studio Rapsodyczne „Von Bingen, historia prawdziwa”
13.20 – 13.55 –Grupa Ujście (Świnoujście)- „Wyjęci”
 14.15 – 14.45 – Aleksander Goll (Gdynia) „Błogosławisz swoim dzieciom na wędrówkę…”
14.55 – 15.20 – Wiktoria Pieper (Bolszewo) „Przekleństwa niewinności”
15.35 – 16.05 – Grupa „ Dźóra” (Białogard) - „Drugi pokój”
16.05 – 16.30 – przerwa
16.30 – 17.05 – Łukasz Sajnaj (Chojnice) -  „Bon Voyage”
17.15 – 17.40 – Natalia Szymikowska (Bolszewo) -„Rzeczywistość”
17.50 – 18.15 – Zespół „Czeremuchy” (Żukowo) -„Ja to mam fajnie”
18.25 –19.30 Przerwa
19.30 – KONCERT „Nowe Spojrzenie”
20.15- TEATR TV „Brancz”, reż. J. Machulski

Sobota 25.10.2014r.

9.00 – 9.40 – Chojnickie Studio Rapsodyczne -  „Władca Much”
10.00 – 10.30  Grupa Teatralna JBT (Bolszewo) „Kamienie na szaniec”
10.40 – 11.10 – Teatrzyk Błękitnego Czasu (Sopot) - „Spadanie”
11.20 – 11.50 – Teatr ASP (Gdańsk)-  „Wenus i Adonis”
12.05 – 12.25 – Teatr Na Bosaka (Koszalin) -  „Od nieistnienia przez niewolę do wolności…”
12.25 – 13.20 – przerwa obiadowa
13.20 – 13.50 – Teatrans (Gdańsk) - „Erwinka”
14.10 – 14.40 – Teatr Poezji LOTKA (Trzcianka) -„Moja słodka europejska ojczyzno”
14.50– 15.20 – Teatr Pod Wieżą (Gniewino) - „Scenariusz dla trzech aktorów”
15.35 – 16.00 – Teatr Prawie Lucki (Wejherowo) - „Gdzie jest moja Itaka?”
16.00-  17.30 Przerwa
17.30 – 18.30 – Poczęstunek dla uczestników Przeglądu
18.30 – 19.30 – spotkanie z jurorami
20.00 – spektakl gościnny: Teatr Młyn z Warszawy -  „Piąta rano”

Niedziela 26.10.2014 r.

9.00 – 11.00 – Warsztaty: Środki sceniczne – światło, dr Aneta Głuch-Klucznik
11.30 – 12.00- Uroczyste zakończenie 9.OPMFT ogłoszenie wyników, rozdanie nagród

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
WEJHEROWSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
WEJHEROWSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH