sobota, 27.04.2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Cenne zwycięstwo wyjazdowe Gryfa nad Arką II

WKS Gryf Wejherowo

Bardzo dobrze spisuje się wiosną w rozgrywkach IV ligi Gryf Wejherowo. W minioną sobotę gryfici pokonali na wyjeździe rezerwy Arki Gdynia 1:3 i umocnili się w środkowej części tabeli zachowując 8 punktów nad strefą spadkową.

Arka II Gdynia choćby ze względu na grę u siebie i wyższe - 6. miejsce w tabeli, była uznawana za faworyta spotkania. Natomiast niżej notowany Gryf rozpoczął rundę wiosenną od serii zwycięstw i nie zawiódł. Do przerwy żółto-czarni remisowali z żółto-niebieskimi 1:1, natomiast po przerwie zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki i odnotowali czwarte zwycięstwo z kolei. Bramki dla Gryfa strzelili: Karol Baranowski, Damian Lisiecki i Jakub Kwidziński. Aktualnie Gryf zajmuje 10. miejsce w tabeli IV ligi z dorobkiem 28 punktów.

W drużynie Gryfa Wejherowo wystąpili: Ferra, Lisiecki, Panek, Baranowski, Dampc, Koszałka, Kowalski, Matejek, Kwidziński, Czaja i Doumbouya.

Kolejny mecz gryfici zagrają u siebie w sobotę (2 kwietnia) o godzinie 13:00. Na Wzgórzu Wolności podejmą 11. w tabeli Wierzycę Pelplin, którą wyprzedza zaledwie jednym punktem. Czy Gryf podtrzyma serię zwycięstw?