Biuletyn Informacji Publicznej wersja
kontrastowa
czwartek, 5.12.2019 r. imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Dzieci śpiewały pięknie pieśni patriotyczne

Dzieci śpiewały pięknie pieśni patriotyczne

Już po raz drugi został zorganizowany w Wejherowie Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej dla dzieci i młodzieży pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa.

W konkursie wzięło udział 35 uczestników z Wejherowa i okolic. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 9 przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Wejherowie.

Komisji konkursowej przewodniczyła Dorota Muża-Szlas - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Wejherowie., a w jej skład wchodzili: Waldemar Czaja – zastępca dyrektora Wejherowskiego Centrum Kultury, Olga Tomaszewska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9, Artur Sychowski – pianista oraz Aleksandra Janus – dyrygent (sekretarz komisji).

Przebiegowi konkursu w kategorii najmłodszej przysłuchiwał się zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, który dokonał jego otwarcia i życzył wykonawcom udanych występów. Podziękował także nauczycielom za znakomite przygotowanie młodych wykonawców do konkursu będącego przejawem patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs stał na wysokim poziomie

Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu:

Kategoria SOLIŚCI klasy I–III

I miejsce: Iga Żuchlińska (Sp nr 9 Wejherowo)

II miejsce: Nel Murczyńska (SP ZSZP Wejherowo)

III miejsce ex equo: Faustyna Bajończak (SP nr 9 Wejherowo) i Kinga Rostkowska (SP ZSZP Wejherowo)

Kategoria DUETY klasy I-III

I miejsce: Małgorzata Wróblewska i Aleksandra Szymerowska (SP Gowino)

II miejsce: Alicja Maciejewska i Zofia Żmich (SP nr 9 Wejherowo)

Kategoria SOLIŚCI klasy IV-V

I miejsce: Kornelia Krajnowska (SP nr 5 Wejherowo)

II miejsce: Zbigniew Trusewicz (SP nr 6 Wejherowo)

III miejsce: ex equo: Krzysztof Kołodziej (SP nr 9 Wejherowo), Zuzanna Hartyn-Lesczyńska (ZSP Szemud)

Wyróżnienie: Jan Rychert za własny akompaniament (ZSP Szemud)

Kategoria DUETY klasy IV-V

I miejsce: Karolina Jaskułke i Blanka Grubba (ZSP Szemud)

Kategoria SOLIŚCI klasy VI-VIII

I miejsce: Alicja Czoska (SP Gościcino)

II miejsce: Olga Żornaczuk (SP nr 6 Rumia)

III miejsce: ex equo - Julia Wołoszyk (ZSP Szemud), Martyna Kierznikiewicz (SP nr 9 Wejherowo)

Kategoria DUETY klasy VII-VIII

I miejsce: Marta Głazik i Anna Albecka (SP nr 9 Wejherowo)

II miejsce: Antonina Orłowska i Julia Syldatk (SP Gościcino)

 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
WEJHEROWSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
WEJHEROWSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH