piątek, 29.03.2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Gerard Patok najstarszym zawodnikiem Cyklo Pelplin

80-letni nestor wejherowskiego kolarstwa Gerard Patok (CK Polkowice) nadal aktywnie bierze udział w zawodach kolarskich. Ostatnio uczestniczył w wyścigu Cyklo Peplin w kategorii wiekowej 70+  pokonując trasę 46 km w czasie 2.01.46.

W tej kategorii wiekowej zwyciężył Zbigniew Bielski (GK Gryf Tczew) z czasem 1.08.12.  Wejherowianin Gerard Patok zajął 8. miejsce. Zważywszy jednak na wiek wejherowskiego kolarza (był najstarszym zawodnikiem wyścigu) oraz uzyskany czas i tempo niemal 2-godzinnej jazdy, zasługuje to na szczególne słowa uznania.

- Zebrałem wiele pochlebnych słów na mecie, a także burzę oklasków ze strony kibiców i organizatorów tych zawodów - mówi Gerard Patok.

Sędziwy wejherowianin zapewnia, że jest w bardzo dobrej formie i w dniu 18 sierpnia br. zapowiada udział w Open Maratonie rozgrywanym w Hajnówce na dystansie 75 kilometrów. Natomiast 23 sierpnia br. wypływa promem do Szwecji, gdzie weźmie udział w 2-dniowym maratonie kolarskim w dniach 24-25 sierpnia w kat. Open. Wyścig składa się z dwóch etapów po 110 km każdy.

Dodajmy, że w Cyklo Pelplin, w którym wzięło udział około 500 zawodników, startowali również inni wejherowscy kolarze.  Na Małej Pętli (46 km) Tomasz Strzyżewski (Klif Team) w kat. M 0-29 zajął 13. miejsce z czasem 1.08.15. Natomiast na Dużej Pętli (92 km) Adam Brzeski (Schneider Electric Wejherowo) - startujący kategorii wiekowej M 40-49, wywalczył 24. miejsce z czasem 2.31.06.

Gratulujemy wszystkim wejherowskim zawodnikom i życzymy pomyślności na kolarskich trasach.