piątek, 26.04.2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Gryf jedną bramką lepszy od Resovii

Gryf nie zawiódł swych kibiców, którzy w chłodną niedzielę zasiedli na trybunach Wzgórza Wolności. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku gryfici pokonali Resovię 1:0 i zdobyli jakże cenne 3 punkty.

Mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych, z których nie wiele wynikało, a także ostrych starć. W pierwszej połowie przewagę mieli wejherowianie, choć kontry rzeszowian tez były groźne. Dobrą sytuację do zdobycia bramki zmarnował w 18 min. Dawid Rogalski, który efektownym wejściu w pole karne strzelił prosto w bramkarza gości. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później miał też okazję do dobitki po strzale Piotra Kołca, ale uprzedził go bramkarz Resovii Daniel.

W drugiej połowie nieco odważniej zaczęli goście i gdyby nie śmiałe wyjście Lelenia, to Antonik w 62 min. będąc z nim sam na sam, miał szanse na zdobycie bramki, lecz tylko trafił w słupek. W kolejnych sytuacjach podbramkowych ponownie dobrze bronił golkiper Gryfa. Szczęście uśmiechnęło się do wejherowian w 79 min. gdy Mikulec sfaulował gryfitę w polu karnym. Sędzia Konrad Aluszyk bez wahania wskazał wapno, a Krzysztof Wicki zamienił karnego na bramkę. W dogrywce rzeszowianie wywalczyli jeszcze korner, ale zawodnik gości Twardowski po faulu zarobił żółtą kartkę i mecz dobiegł końca. W sumie rzeszowianie z Wejherowa wywieźli tylko 4 żółte kartki.

Gryf po dobrym spotkaniu wywalczył u siebie komplet punktów, które pozwoliły utrzymać 12 miejsce w tabeli, choć przewaga nad strefą spadkową jest wciąż niewielka i wynosi tylko  3 punkty. W 21. ostatniej kolejce tegorocznych rozgrywek Gryf wyjeżdża do faworyzowanej Elany Toruń, gdzie nawet o 1 punkt będzie bardzo trudno.

Na szczęście za plecami konkurenci będą walczyli miedzy sobą i dla Gryfa byłoby najlepiej, gdyby wszyscy podzielili się punktami. Siarka podejmie Olimpię Elbląg, Pogoń Siedlce zagra z Rozwojem, a ROW pojedzie do Resovii. Natomiast Błękitni powalczą u siebie ze Zniczem.

Gryf wystąpił w składzie: Leleń – Sikorski (76. Ewertowski), Brzuzy, Rogalski, Wicki, Goerke, Czychowski (63. Chwastek), Kołc, Włodyka, Koziara, Ryk (81. Bury).
Rezerwowi: Ferra, Kątny, Ewertowski, Chwastek, Bury, Machol, Gulczyński.