sobota, 27.04.2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Gryf o jedną bramkę lepszy od ROW

Dzięki bramce Kamila Włodyki w 5 minucie piłkarze Gryfa Wejherowo pokonali w minioną sobotę ROW 1964 Rybnik 1:0 i wywalczyli 3 punkty.

Gryfici mogli schodzić na przerwę z wyższym prowadzeniem, gdyż gości szczęśliwie uratowała poprzeczka i dobra dyspozycja bramkarza. W drugiej odsłonie gra rybniczan wyglądała już lepiej i trzeba przyznać, że śląska drużyna stworzyła sobie kilka okazji do wyrównania. Żadna jednak nie zakończyła się trafieniem, bo dobrze spisywali się obrońcy Gryfa i bramkarz Więckowicz. Gdyby jednak nie słupek po strzale Gulczyńskiego w drugiej połowie zwycięstwo mogło być wyższe.

Dwa mecze na swoim boisku z solidnymi rywalami i dorobkiem 4 punktów daje na początek Gryfowi 7. miejsce w tabeli II ligi. W najbliższą sobotę 4 sierpnia br. o godz. 17.00 wejherowscy piłkarze zmierzą się  na wyjeździe z Resovią  w Rzeszowie.

Na razie Resovia nie zachwyca. Beniaminek przegrał na swoim boisku ze Zniczem Pruszków 1:3 i ze Stalą Mielec na wyjeździe 1:2. Zobaczymy jak zaprezentuje się na tle Gryfa, który dobrze rozpoczął kolejne rozgrywki w II lidze.

Żółte kartki: Liberacki, Więckowicz, Ryk – Brychlik, Jary

GRYF: 99. Szymon Więckowicz – 7. Paweł Brzuzy, 19. Grzegorz Gulczyński, 10. Krzysztof Wicki, 17. Adrian Liberacki, 11. Mateusz Goerke – 16. Kamil Włodyka (88, 21. Oskar Ryk), 15. Piotr Kołc, 6. Oskar Sikorski (46, 13. Michał Bury), 8. Robert Chwastek (81, 5. Paweł Ewertowski) – 14. Paweł Czychowski (62, 9. Dawid Rogalski)

ROW 1964: 1. Kacper Rosa – 7. Marek Krotofil, 15. Szymon Jary, 21. Krystian Kujawa (46, 31. Michał Bojdys) – 3. Piotr Dudzik (60, 16. Damian Koleczko), 11. Dominik Zawadzki, 13. Kamil Spratek (76, 97. Michał Rostkowski), 17. Radosław Dzierbicki (40, 20. Mateusz Bukowiec) – 8. Mateusz Mazurek, 89. Przemysław Brychlik, 23. Robert Tkocz.