Biuletyn Informacji Publicznej wersja
kontrastowa
23°
poniedziałek, 10.08.2020 r. imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w powiatowych zawodach

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w powiatowych zawodach

Już po raz osiemnasty w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Halowej Lekkoatletyce. Do rywalizacji, podobnie jak w poprzednich edycjach, przystąpiło ponad 200 uczniów z Wejherowa, Redy, Rumi oraz pobliskich gmin.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z dużego zainteresowania zawodami. Zależy nam na tym, aby dzieci z naszego powiatu zachęcać do uprawiania lekkoatletyki, która nie bez powodu nazywana jest królową sportu. Podziękowania należą się nie tylko uczniom biorącym udział w zmaganiach, ale również prezydentowi Wejherowa Krzysztofowi Hildebrandtowi, który ufundował nagrody dla zwycięzców - mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali m.in. Michał Jeliński - kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego, Andrzej Byczkowski - dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie oraz Michał Litwin – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6.

Warto dodać, że młodzież rywalizowała w pięciu konkurencjach: skoku wzwyż, skoku w dal z miejsca, biegu na 30 m, rzucie piłką lekarską oraz biegu na 600 m (dziewczęta) i 800 m (chłopcy). W klasyfikacji generalnej zwyciężyli uczniowie reprezentujący redzkie szkoły, zdobywając łącznie 12 medali (w tym 6 złotych). Na drugim miejscu uplasowała się młodzież z Wejherowa, a podium zamknęła Rumia. Poniżej przedstawiamy pełne wyniki zawodów:

DZIEWCZĘTA

Bieg na 30 metrów
1. Oliwia Rolbiecka  – Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie                          4,67 s.
1. Julia Żylla – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie                                                4,67 s.
3. Olga Robaszkiewicz   – Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi          4,78 s

Skok wzwyż
1. Nikola Tarnawska  - Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie                    130 cm
2. Weronika Skiba - Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie                 130 cm
3. Klaudia Sudnik  - Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie                         127 cm

Skok w dal z miejsca
1. Julia Żylla  – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie                        2,30 m
2. Magdalena Maj  - Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi                   2,28 m
3. Julianna Ruczyńska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie         2,24 m

Pchnięcie piłką lekarską
1. Karolina Dziubakiewicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie         9,71 m
2. Paulina Hinc – Szkoła Podstawowa w Gniewinie                             9,37 m
3.Martyna Goszczyńska– Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie     9,35 m

Bieg na 600 metrów
1. Marta Ciskowska  – Szkoła Podstawowa w Bolszewie                   2:07,93 min
2. Martyna Bielińska  -   Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie      2:08,11 min
3. Agnieszka Zakrzewska – Szkoła Podstawowa w Orlu                    2:08,95min                           


CHŁOPCY

Bieg na 30 metrów
1. Norbert Lemke - Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie         4,60 s.
2. Szymon Bieliński – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie               4,65 s.
3. Wojciech Kujawski – Szkoła Podstawowa w Bolszewie               4,70 s.

Skok wzwyż
1. Szymon Gdanietz -  Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie                      155 cm
2. Mateusz Wasilewski – Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie       140 cm
3. Kacper Olszewski  – Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie                    135 cm

Skok w dal z miejsca
1. Marcin Górecki  - Szkoła Podstawowa nr 4 w Rumi             2,23 m          
2. Kacper Sadecki  - Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi             2,22 m  
3. Filip Paczul –  Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie         2,20m             

Pchnięcie piłką lekarską
1. Dominik Armstrong – Szkoła Podstawowa w Orlu                                              13,15 m
2. Maksymilian Kucharczyk -  Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi      10,44 m
3. Michał Pol – Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie                                                    9,82 m

Bieg na 800 metrów
1. Jakub Dylak - Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie                  2:31,65 min
2. Michał Wycherc  - Szkoła Podstawowa w Kębłowie               2:33,49 min
3. Mateusz Sawisz - Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie            2:38,80  min


TABELA MEDALOWA

Miasto/Gmina

Złote

Srebrne

Brązowe

Razem

Reda

6

1

5

12

Wejherowo

2

3

2

7

        Rumia

1

3

1

5

Bolszewo

1

-

1

2

Orle

1

-

1

2

Kębłowo

-

1

-

1

Gniewino

-

1

-

1

 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
WEJHEROWSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
WEJHEROWSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH