piątek, 26.04.2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Sukces „Świata Tańca” na World Dance Masters 2019

Klub Taneczny ''Świat Tańca'' z Wejherowa, prowadzony przez Joannę i Jacka oraz Dominikę Bernaśkiewicz, dwa razy stanął na podium podczas Mistrzostw Świata w miejscowości Poreć na Chorwacji.

Duet BRACIAKI zdobył tytuł Wicemistrzów Świata w kategorii Urban Style Duety w kategorii juniors, a formacja Świat Tańca CHILDREN zdobyła 3. miejsce kategorii Urban Style formacje children. Inne nasze numery zajęły zaszczytne miejsca.

- Przebyliśmy setki kilometrów, aby stanąć na wielkiej scenie i podjąć rywalizację z najlepszymi tancerzami na świecie. Walka ze zmęczeniem, stresem, oczekiwaniami oraz z samym sobą została uwieńczona sukcesem. Znów stanęliśmy na podium swoich możliwości, a wygrała jak zwykle pasja – mówi Joanna Bernaśkiewicz.

A oto szczegółowe wyniki tancerzy Klubu Tanecznego Świat Tańca:

Kategoria do lat 11: 3. miejsce - Świat Tańca Children, 9. miejsce - Duet Anna Pryczkowska i Oliwia Rolbiecka, 10. miejsce - Natalia Kobiela.

Kategoria 12-16 lat: 2 miejsce-Duet Braciaki - Oskar i Kacper Domachowscy, 6. miejsce - Świat Tańca Juniors 1, 10.  miejsce - Świat Tańca Juniors 2. Kategoria 16+: 10. miejsce -Maria Dietrich

Jak informuje Jacek Bernaśkiewicz wspaniale przygotowane Mistrzostwa Świata w  Chorwacji po raz kolejny zachwyciły nas rozmachem i precyzją organizacji. W rywalizacji sportowej brało udział ponad 8 tysięcy tancerzy z 27. państw tworząc wspaniałe widowisko, co jest rekordową liczbą uczestników, którzy zakwalifikowali się do finałów przechodząc wcześniej mocne sito eliminacji. Polskę reprezentowało w sumie 105 osób. Tancerze wejherowskiego Klubu Świat tańca reprezentowali Wejherowo na Mistrzostwach Świata już po raz dziewiąty, a jedenasty w turnieju międzynarodowym.

- Wysoki poziom umiejętności tanecznych oraz nasza otwartość i spontaniczna postawa podczas całego turnieju, wzbudziły wiele uznania i sympatii oraz zaowocowała licznymi zaproszeniami na międzynarodowe turnieje do wielu krajów świata – dodaje Jacek Bernaśkiewicz dziękując wszystkim sponsorom i rodzicom za wsparcie, a w szczególności firmom EIMSKIP oraz IRBUS.