czwartek, 28.03.2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
  • Strona główna
  • Sukces wejherowianina w Tenisowych Mistrzostwach Morskich

Sukces wejherowianina w Tenisowych Mistrzostwach Morskich

Trwające cztery dni tegoroczne Tenisowe Mistrzostwa Morskie dostarczyły kibicom tenisa ziemnego sporej dawki sportowych emocji. W siódmej edycji największego amatorskiego turnieju tenisa ziemnego na Pomorzu wzięło udział łącznie ponad 70 uczestników. Spośród nich najwięcej powodów do radości miał wejherowianin Maciej Kos, który triumfował zarówno w grze pojedynczej w kategorii PRO, jak i Mistrzostwach Województwa kadetów.

W rozgrywkach amatorskich zawodnicy rywalizowali łącznie w 5 kategoriach. W grze pojedynczej panów wśród 20 uczestników najlepszy okazał się Ignacy Szyca (Sopot), który w finale wygrał z Szymonem Wiśniewskim (Rumia) 6:1, 4:6, 6:0. W kategorii gry pojedynczej "+55" zwyciężył Wiesław Kaszubowski (Gdańsk) pokonując w finałowym pojedynku Bronisława Trzpisa (Gdańsk) 6:3, 6:0. W kategorii PRO triumfował Maciej Kos (Wejherowo), który w decydującym starciu odniósł zwycięstwo nad Ignacym Szycą (Sopot) 6:3, 6:7, 6:2.

Najlepszym deblem mistrzostw okazał się gdański duet Bogucki Tomasz i Byzdra Mirosław. Drugie miejsce zajęli wejherowianie Brusiło Mirosław i Smagowski Piotr. W grze podwójnej mieszanej zwyciężyła para Sandrine Boraczyńska i Ignacy Szyca (Sopot/Sopot) pokonując w finale duet Beata Mnichowska i Wiesław Kaszubowski (Gdynia/Gdańsk) 6:3, 6:1.

W ramach zawodów, poza turniejem amatorskim, zorganizowano również Mistrzostwa Województwa do lat 16. W singlu chłopców zwyciężył Maciej Kos (Gat Gdańsk) pokonując w finale Marcina Andrzejczaka (Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy LEO Trąbki Małe) 6:3, 6:0. W grze pojedynczej kobiet Martyna Mackiewicz (GAT Gdańsk) zwyciężyła w finałowym starciu z Hanną Koporowską (GAT Gdańsk) 6:1, 6:4.

Najlepsi zawodnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali m.in. kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie Michał Jeliński oraz pomysłodawcy reaktywowanego turnieju – Grzegorz Śmietana oraz Dawid Wasiniewski z Morskiego Towarzystwa Tenisowego.

- Cieszymy się z bardzo wysokiej frekwencji podczas turnieju. Jednocześnie w tym roku mieliśmy rekordową pulę nagród 4500 złotych. Warto zaznaczyć, że pomimo sytuacji w kraju związanej z epidemią udało nam się spełnić wymogi sanitarne dot. rozgrywania turnieju, za co dziękujemy zarówno uczestnikom, jak i kibicom. Nowością była przeprowadzona transmisja meczów online dla osób, które z jakiś powodów nie mogły pojawić się na kortach, a chciały obejrzeć mecze – podsumowali organizatorzy.