piątek, 26.04.2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Świat Tańca triumfował w Łebie

Aż 17. miejsc medalowych wytańczyli młodzi tancerze i tancerki z wejherowskiego Klubu Tanecznego „Świat Tańca” podczas X Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie.

Po tanecznej  rywalizacji tancerzy z całej Polski,  gdzie królował na parkiecie królował hip hop oraz inne techniki streetowe, wejherowianie pod kierunkiem Joanny i Jacka Bernaśkiewiczów wielokrotnie stawali na podium w Łebie.

W kategorii  formacje hip hop do lat 8 Świat Tańca zajął całe podium. Pierwsze miejsce formacja Wow, drugie Happy a trzecie Respect. Gościem specjalnym imprezy był najmłodszy zespół państwa Bernaśkiewicz – Laleczki (4-5latki). Maluszki już od najmłodszych lat mają możliwość prezentacji  na wielu imprezach w Polsce. W kategorii do lat 11 złoty puchar wytańczył Dangerous, trzecie miejsce zdobył zespół Electro a piąte miejsce zajął zespół Turbo. Wśród mocnej konkurencji w kategorii 12-15 lat pierwsze miejsce zdobyła formacja Explozja, a trzecie wytańczył zespół Expresik. Na czwartej pozycji uplasowała się formacja Enigma.

Wśród solistów do lat 8 złoto wytańczyła Agata Rażniewska, drugie Wiktoria Kobiela  a brąz Wiktoria Stanulewicz. Czwarte miejsce zajęła Zofia Romanowska a piąte Emila Lipowska. W kategorii do lat 8 – debiuty, srebro wytańczyła Agnieszka Olszewska. Na  5 miejscu uplasowała się Inga Lieske . Natomiast  w kategorii do lat 11 złoty medal wytańczył  Cezary Doering. Srebrny medal wytańczyły  Dobrosława Laskiewicz i Julia Gruba, a brązowy Maja Ułasik. Czwarte miejsce zajęła Amelia Romanowska.

W duetach do lat 11 trzecie miejsce zdobyły - Dobrosława Laskiewicz i Cezary Doering. Bardzo mocno obstawiona była kategoria 12 -15 lat. Wśród solistów Natalia Młodak zdobyła złoty medal. Dodajmy, że Nikola Suchocka była czwarta, Dorota Kwidzińska - piąta , Marcelina Urban – szósta, a Agata Nowicka - siódma. W kategorii solo powyżej 15 lat srebrny medal wytańczyła Natalia Szcześniak. Natomiast solo debiuty do lat 15 złoty medal wytańczyła Paulina Czap.

Trenerzy dziękują wszystkim tancerzom oraz  rodzicom za zaangażowanie, wspaniały doping i zabawę podczas pierwszego turnieju w nowym sezonie . Wielkie emocje towarzyszące takim zawodom  na długo zapadają w pamięci małych i dużych tancerzy .Wszyscy z niecierpliwością czekają na następne. Kolejne zawody są etapami  przygotowującymi do mistrzostw świata, które odbędą się w maju w Chorwacji.