piątek, 19.04.2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Świat Tańca zwycięski w Łebie

Kolejny sukces odnieśli młodzi tancerze i tancerki wejherowskiego Klubu Tanecznego „Świat Tańca” w IX Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie. Podczas styczniowej imprezy młodzi wejherowianie 16 razy stawali na podium.

W kategorii do lat 8. zwyciężył zespół Wow, a drugie otrzymał Respect. W kategorii do lat 11. srebrny puchar wytańczyły Carmenki i Euforia , a trzecie miejsce zdobyły zespoły Na Maxa i debiutanci Dla mnie bomba!  Wśród mocnej konkurencji w kategorii 12-15 lat pierwsze miejsce zdobyła formacja Explozja  a trzecie wytańczył zespół Expresik , na piątej pozycji uplasowała się formacja Enigma. Formację powyżej lat 15. reprezentował zespół  Fusion zdobywając  4. miejsce. Wśród solistów do lat 8. srebro wytańczyła Dobrosława Laskiewicz , a brąz Kornelia Ziemann.

W kategorii do lat 8. (debiuty) srebro wytańczyła Zofia  Połot a brąz  Anna Pryczkowska. Na  4. miejscu uplasowała się Wiktoria Kobiela, a na 5. pozycji znalazł się Marcin Kiel . Finałową szóstkę zamknęła Emila Lipowska. Natomiast  w kategorii do lat 11. złoty medal wytańczyła Amelia Kowalska, która później w duecie z Dobrosławą Laskiewicz wytańczyła również medal srebrny. Ponadto na wysokim 4. miejscu wśród 40. solistów znalazła się Marcelina Pośpieszna , a na 6. Agata Nowicka. Wśród debiutantów w tej kategorii na srebro zatańczyła Magdalena Mróz.

Bardzo mocno obstawiona była kategoria 12-15 lat. Wśród 60. solistów nasza tancerka Nikola Suchocka wytańczyła szóstą lokatę a Kamila Miller - wyróżnienie. Natomiast  Nikola Suchocka w duecie z Marceliną Urban, otrzymały  najwyższą punktację, zdobywając złoto.

Na parkiecie w Łebie królował hip hop oraz inne techniki streetowe. Gościem specjalnym imprezy był najmłodszy zespół z Wejherowa - Laleczki (4-5-latki).
Klub Taneczny Świat Tańca” w Wejherowie prowadzą Joanna i Jacek Bernaśkiewicz  od 2003 roku. Trenerzy dziękują wszystkim tancerzom oraz  rodzicom za zaangażowanie i wspaniałą zabawę podczas pierwszego turnieju w nowym sezonie. Wielkie emocje towarzyszące takim zawodom  na długo zapadają w pamięci małych i dużych tancerzy. Wszyscy z niecierpliwością czekają na następne!