Biuletyn Informacji Publicznej wersja
kontrastowa
wtorek, 21.01.2020 r. imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Święty Mikołaj zawitał do Wejherowa

Święty Mikołaj zawitał do Wejherowa

Wejherowo odwiedził Święty Mikołaj. Zabawa mikołajkowa, która odbyła się na Placu Wejhera, wprowadziła najmłodszych w przedświąteczną atmosferę. Wejherowo, jak każdego roku w Mikołajki, rozbłysło blaskiem iluminacji świątecznych.

Na najmłodszych tego dnia czekało mnóstwo atrakcji. Podczas miejskich Mikołajek można było obejrzeć przepełniony świąteczną atmosferą spektakl ,,Święta Maszy i Niedźwiedzia”. Były zimowo-mikołajkowe zabawy z bohaterami spektaklu,  świąteczna Zumba, korowód, hece i gagi animacyjne, konkursy, a na koniec wykonano wspólne zdjęcie z postaciami z bajki.

Główną atrakcją tego dnia było spotkanie ze Świętym Mikołajem, w tej roli wystąpił tradycyjnie prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, który wręczył nagrody w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych i ośrodków szkolno-wychowawczych w Wejherowie. W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 120 ozdób, a oceny prac dokonała komisja w składzie: Teresa Patsidis (przewodnicząca), Izabela Barzowska, Magdalena Roszkowska i Joanna Boyke.

Wyniki konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową w 2019 r.:

● I miejsce – Pola Pospieszna kl. II d SP 5 – „Anioł w kręconych włosach”; Cezary Reszke  kl. II e SP 8 – „Bałwanek w niebieskiej czapeczce”

● II miejsce -  Dawid Moroz kl. III d SP 8 – „Ozdoba z drewna”; Milena Tempska kl. II a SP 6 – „Szopka w bombce”

● III miejsce – Szymon Siedlecki kl. II e SP 11 – „Zielona choinka z widelców”; Oliwier Urbaniak kl. III a SP 6 – „Sanie Świętego Mikołaja”

● IV miejsce – Robert Runowski kl. III b Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących - „Bałwanek w szarej czapeczce i szaliku”; Mateusz Gaweł kl. I a SP 6 - „Gwiazdor z pędzelka”

● V miejsce  –  Maja Sopolińska kl. II a SP 5 – „Gwiazdorkowy Łapacz snów”; Adam Kubiaczyk SP 9 –

„ Choinka z łyżek z wiszącymi bałwankami”

● VI miejsce - Nina Dejk kl. III a SP Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego – „ Gwiazdor w pudełku”; Dawid Baranowski kl. II a SP 9  - „Ciastek”

WYRÓŻNIENIA:

● Nadia Konkel kl. II d SP 5

● Maja Konkel kl. I b SP 5

● Laura Kasianowicz kl. II d SP 6

● Tomasz Bedynek kl. II a SP 6

● Justyna Urbaniak kl. III a SP 6

● Roksana Czerwionka kl. III d SP 6

● Oliwier Adamski kl. III d SP 6

● Milena Szymerowska kl. III a SP 6

● Michalina Szlas kl. III a SP 6

● Adam Depta kl. III SP 6

● Roksana Os kl. I a SP 6

● Oliwier Mienik kl. III a SP 7

● Agata Zakroczymska kl. II d SP 8

● Zuzanna Słowy kl. II a SP 8

● Franciszek Magierski kl. III d SP 8

● Piotr Ostrowski kl. III d SP 8

● Rozalia Miotk kl. II c SP 8

● Antonina Olejniczak SP 8

● Patryk Walczak kl. II d SP 9

● Maja Ziemann kl. II d SP 9

● Kinga Blok kl. I d SP 9

● Sandra Świątkowska I a SP 9

● Szymon Mrozek Gliszczyński kl. II a SP 9

● Michał Bednarczyk kl. II a SP 9

● Aleksander Pranszke kl. I b SP 11

● Kornelia Paździerska kl. I a SP 11

● Alicja Siedlecka kl.1 aSP 11

● Ksawery Jezierski kl. 2 e SP 11

● Wiktoria Mazur kl. II e SP 11

● Natalia Ślepowrońska kl. I d SP 11

● Wiktor Szczypior kl. III b Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących

● Jacek Ciba kl. III b OSW nr 2

● Łukasz Bertrand kl. II b OSW nr 2

● Hubert Stolorz kl. III OSW nr 2

● Julia Figlon kl. II a OSW nr 2

● Damian Molenda kl. I a OSW nr 2

● Jakub Block kl. I a OSW nr 2

● Marcel Jarzębiński kl. II Przyszpitalny Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

● Julia Henning

● Nadia Talipska

 

Nagrody za udział w konkursie:

Szkoła Podstawowa nr 5: Zofia Wojda – Sztukowska – kl. 2a; Agata Wojda – Sztukowska – kl. 2a

Szkoła podstawowa nr 6: Amelia Boyke – kl. 2a, Maja Czapp – kl. 1e, Adam Wierciński – kl. 3a, Bartłomiej Jarecki – kl. 1e, Nikodem Michalak – kl. 3a, Anna Sudoł – kl. 3a, Wiktor Zdunkowski – kl. 3d, Marcel Os – kl. 3b, Sławomir Sajna – kl.  2a

Szkoła Podstawowa nr 8: Stanisław Robak – kl. 2a, Szymon Oseńko – kl. 2a, Marta Zawadzka – kl. 2a, Wiktoria Trepczyk – kl. 2a, Emilia Melzer  - kl. 1d, Karol Trzciński – kl.  2e, Ksawier  Nowicki – kl. 1d, Karolina Nowak – kl. 3d, Karolina Wicke – kl. 1b, Wiktor Nagły – kl. 1a, Tymon Słoniewski, Oskar Brunke, Maja Chmielewska, Bartosz Chlechowicz – kl 2b, Ksawery Krywald – kl. 2b, Weronika Wujec  - kl. 2b, Oskar Roppel – kl. 2b

Szkoła Podstawowa nr 9: Julia Kopacz – kl. 2a, Wiktor Dąbrowski – kl. 1d, Maksymilian Dąbrowski – kl. 3e, Zuzanna Renachowska – kl. 2d, Zofia Mich – kl. 2c, Julia Pander – kl. 1a, Barbara Witzon – kl. 1a, Milena Bruniecka – kl. 1a, Nadia Cherek – kl. 1a, Marta Grzenkowicz – kl. 1a, Małgorzata Petrów – kl. 1a, Konrad Kowalski – kl. 1a, Sandra Bochat – kl. 1a, Wojciech Bartusiak – kl. 1a, Łucja Czaporowska – kl. 2a, Kornel Uzdrowski – kl. 2a, Jan Piotrowski – kl. 2a, Liliana Bemke – kl. 2a

Szkoła Podstawowa nr 11: Aniela Trepczyk – kl. 2d, Dorota Korzeniowska – kl. 1b, Julia Pasieka – kl. 1b, Bruno Bujak – kl. 2e, Julia Nawrocka – kl. 2e, Alicja Dąbrowska – kl. 2e, Maria Czaja – kl. 2e, Szymon Zdrojewski – kl. 2e, Robert Elwart – kl. 2e, Jakub Pasieka – kl.2e, Alan Stenka – kl. 2e, Mateusz Binek – kl. 2e, Amelia Baranowska – kl. 2e

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących (Szkoła Podstawowa nr 10): Zofia Papke – kl. 2b, Dominik Rybakowski – 2b, Kornelia Szachta – Nowak – kl. 3, Mateusz Formella – kl. 3, Wiktoria Burchacz – kl. 3, Oskar Myszk – kl. 3, Stanisław Wójcik – kl. 2a, Agata Rofraff – kl. 2a, Bartłomiej Angel – kl. 2a, Norbert Letkiewicz – kl. 1a, Jakub Wrona – kl.1a, Patryk Lieske – kl. 1a

Prace bez nr szkoły

Martyna Talaś.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
WEJHEROWSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie
Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo
ZUK Wejherowo - Zakład Usług Komunalnych
Wejherowskie centrum kultury
MOPS Wejherowo
WEJHEROWSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
WEJHEROWSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH