sobota, 27.04.2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Tytani nieznacznie ulegli liderowi z Kwidzyna

W walce o fotel lidera II ligi piłki ręcznej grupy północnej Tytani Wejherowo po niezwykle wyrównanym pojedynku miesili uznać wyższość lidera. USAR Kwidzyn wygrał z Tytanami w Wejherowie jedną bramką 27:28 (15:13).

Mecz na szczycie wzbudził olbrzymie zainteresowanie wejherowskich kibiców, którzy tłumnie przybyli na to spotkanie rozgrywane tradycyjnie z hali sportowej „samochodówki”. Spotkanie było wyrównane i rozgrywane na wysokim poziomie. W końcu walczyły ze sobą dwie drużyny rywalizujące o fotel lidera i awans do I ligi.

Emocji nie brakowało. Tytani jako pierwsi objęli prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania, ale szczypiorniści gości szybko odrobili straty i zaczęli przeważać. Po około 10 minutach gry był remis 5:5. Poczym kwidzynianie odskoczyli na 2-3 bramki, a Tytani goniąc wynik wyrównali przy stanie 12:12 a do szatni zeszli nawet z przewagą dwóch punktów 15:13.

W drugiej odsłonie nadal trwała zacięta walka punkt za punkt i kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem po 27, szczypiorniści z Kwidzyna przeprowadzili ostateczny atak  gwarantując sobie zwycięstwo wyjazdowe w Wejherowie 27:28.

Dzięki temu USAR Kwidzyn umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Tytani utrzymali drugą pozycję z 27 punktami, ale za ich plecami na 3. miejscu czai się SMS II ZPRP Gdańsk (24 punkty) wyprzedzając KPR Gryfino, tylko lepszą różnicą bramek.  W tym roku Tytani rozegrają jeszcze trzy spotkania, ale tylko jedno na miejscu – 8 grudnia br. z Jeziorkiem Iława.