piątek, 26.04.2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Udany weekend wejherowskich drużyn

Mecz Tytani Wejherowo - Mazur Sierpc

Szczypiorniści wejherowskich Tytanów pokonali na swoim terenie Mazura Sierpc 29:28 (17:13) i utrzymali 4. miejsce w tabeli I ligi grupy A piłki ręcznej. Powód do zadowolenia mają też piłkarze występującego w IV lidze grupy pomorskiej Gryfa Wejherowo, którzy na Wzgórzu Wolności pokonali rezerwy Chojniczanki Chojnice 3:2 (2:2).

Szczypiorniści Tytanów Wejherowo udanie zrewanżowali się piłkarzom Mazura Sierpc za jesienną jednobramkową porażkę i pokonali ich we własnej hali też jedną bramką, choć do przerwy prowadzili 17:13. Wydawało się, że mecz z Mazurem będzie łatwiejszy. Pierwsza wyraźniejsza przewaga wejherowian miała miejsce dopiero w 18. minucie, kiedy to po trzech trafieniach Warmbiera, Tytani odskoczyli rywalom na trzy bramki (9:6), ale na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy goście po trafieniu Listkowskiego przegrywali już tylko jedną bramką (13:14). Dobrze, że w końcówce I połowy żółto-czerwoni trafieniami Pohnkego, Jurkiewicza oraz Radosława Sałata podwyższyli prowadzenie.

Druga część spotkania ponownie zaczęła się w kratkę a pierwsza bramka dla Tytanów padła dopiero po upływie 6 minut. Kiedy na 9 minut przed zakończeniem spotkania wejherowianie prowadzili z Mazurem 28:23 i wydawać by się mogło, że spokojnie dowiozą zwycięstwo, poderwali się goście. Bardzo szybko zdobyli 5 bramek, tracąc zaledwie jedną. Skończyło się na utrzymaniu prowadzenia 29:28 i udanym, choć niełatwym, rewanżem z ostatnim w tabeli Mazurem Sierpc.

Wejherowianie wystąpili w składzie: Nowosad, Cholcha - Warmbier (6), Jurkiewicz (6), Pohnke (4), R.Sałata (3), Bartoś (3), Przymanowski (3), Maksymilian Sałata (1), Mikołaj Sałata (1), Wejher (1), Rompa (1), Szafrański, M.Wicki, R. Wicki, Pałkowski.

Cieszy także wygrana Gryfa Wejherowo (na zdjęciu wyżej) w pierwszym tegorocznym meczu IV ligi z Chojniczanką Chojnice II – 3:2 (2:2). Dzięki temu zwycięstwu po bramkach Dampca, Leskego i Koszałki, Gryf zdobywając komplet punktów wskoczył na 14, miejsce w tabeli (19 pkt.), odskakując na 3 punkty od strefy spadkowej. W przeszłości Gryf w rozgrywkach ligowych zawsze wiosną prezentował się lepiej. Wejherowscy kibice mają nadzieję, że w tym roku będzie podobnie i jesienne niepowodzenia pójdą w zapomnienie.