piątek, 29.03.2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Wysoka wygrana Tytanów ze Spartą Oborniki

Mecz Tytani - Sparta

Już dwie wygrane mają na swoim koncie w obecnych rozgrywkach II ligi piłki ręcznej Tytani Wejherowo. Po wygranej na wyjeździe z KP Elbląg 20:28, tym razem pokonali przekonywająco u siebie Spartę Oborniki 40:27 (18:13).

Pełne skupienie, nie zlekceważenie przeciwnika i realizowanie planu taktycznego. Takie założenia przed meczem ze Spartą Oborniki mieli otrzymać piłkarze Tytanów Wejherowo. Założenia zostały zrealizowane w stu procentach. Tytani mając z tyłu głowy nie tak dawną porażkę w Pucharze Polski z Usarem Kwidzyn, nie chcieli popełnić tych samych błędów i wyszli na parkiet mocno skoncentrowani.

Od pierwszych minut widać było, że chcą wygrać to spotkanie, tracąc jak najmniej goli. Do szóstej minuty jeszcze utrzymywał się remis (2:2), ale widać było,że wraz z upływem czasu, gospodarze zaczynają kontrolować spotkanie. W piętnastej minucie meczu, po bramce Sławomira Jurkiewicza, na tablicy widniał już wynik 9:4 dla wejherowian, ale podopieczni Roberta Wicona nie zamierzali odpuszczać rywalom. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 18:13.

Po przerwie żółto-czerwoni również zaczęli spotkanie z animuszem. Bardzo dobry fragment gry zanotował Sławomir Jurkiewicz który w przeciągu kolejnych dziesięciu minut gry, cztery razy trafiał do bramy gości. Kiedy w czterdziestej piątej minucie, po golu Radosława Sałaty wynik wynosił 32:17, było już niemal pewne, że Tytani wygrają to spotkanie. W ostatnich minutach goście wykorzystali lekkie rozluźnienie w poczynaniach wejherowian i zaczęli gonić wynik. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 40:27 i tym samym piłkarze z Grodu Wejhera odnieśli drugie ligowe zwycięstwo.

Na pochwałę zasługuje bardzo dobra gra całego zespołu. Punktowali w tym meczu niemal wszyscy zawodnicy. Udany występ zaliczyli również bramkarze – Damian Nowosad i Szymon Cholcha. Tytani po tym zwycięstwie umocnili się w ligowej tabeli i z sześcioma punktami zajmują obecnie czwartą lokatę. Brawo Tytani!

Wejherowianie wystąpili w składzie: Jurkiewicz (7), Bartoś (7), Warmbier (5), Wejher (5), M.Sałata (4), R.Sałata (4), M.Wicki (3), Przymanowski (2), Szafrański (2), Rompa (1), Koss, R.Wicki, Pałkowski, Pohnke, Cholcha, Nowosad.