czwartek, 28.03.2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Zakończenie sezonu na kortach

Tradycyjnie z końcem września dobiega letni sezon na wejherowskich kortach tenisowych. Tegoroczny ostatni turniej, który odbył się w dniach 25-26 września br., łączył Otwarte Mistrzostwa Wejherowa z VIII Tenisowymi Mistrzostwami Morskimi. W programie turnieju znalazły się  gry pojedyncze i podwójne.

Mistrzem Wejherowa oraz Tenisowym Mistrzem Morskim został Michał Wilamowski (Rumia) , który w finale pokonał Jakuba Osowskiego (Reda) 4/6, 6/3, 11/9. Miejsca III zajęli: Tomasz Sulewski (Rumia) i Dawid Werner (Wejherowo).

W  kategorii +50 zwyciężył Andrzej Milewczyk, pokonując w grze finałowej Mirosława Brusiło (obaj Wejherowo) 3/6, 6/3, 7/6.

Podobnie jak finały gier pojedynczych, tak i finał debla był bardzo wyrównany. Zwycięstwo odniosła para Michał Wilamowski (Rumia) i Tomasz Antkiewicz (Gdynia), którzy pokonali  Dawida Wernera i Piotra Smagowskiego (obaj Wejherowo) 4/6, 7/5, 10/6. Miejsca III zajęli: Tomasz Detlaff  i Marcin Kenner (obaj Wejherowo) oraz Paulina Bednarczyk (Wejherowo) i Jakub Osowski (Reda).

W turnieju we wszystkich grach wzięło udział 33 zawodników,  organizatorem mistrzostw, którym patronował Prezydent Miasta Wejherowa , było  wspierane przez lokalnych sponsorów - Morskie Towarzystwo Tenisowe.