sobota, 20.04.2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Wejher Cup w wejherowskiej „szóstce”

Zakończyła się dziewiąta edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej Wejher CUP 2023 o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. Zmagania młodych sportowców rocznika 2014 odbywały się w hali sportowej przy wejherowskiej Szkole Podstawowej nr 6. Organizatorem turnieju była Wejherowska Akademia Piłki Nożnej „Błękitni” Wejherowo.

Puchary w imieniu Prezydenta Wejherowa wręczył Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, który podkreślił, że wszyscy młodzi zawodnicy turnieju są zwycięzcami i należą się im ogromne gratulacje. Jak powiedział Dariusz German prezes zarządu WAPN "Błękitni" Wejherowo, w turnieju wzięło udział 12 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy.

W grupie porannej zwyciężyła drużyna GKS Łęczyce, drugie miejsce zajęli Diego Lębork, trzecie - Błękitni Wejherowo, czwarte - AP Cassubian, piąte - Stolem Gniewino, a szóste - Klif Chłapowo. Najlepsza Trójka Turnieju w grupie porannej: najlepszy zawodnik - Janek Kepka (Błękitni Wejherowo), najlepszy bramkarz - Kuba Czerwionka (GKS Łęczyce), Król strzelców - Jakub Szadkowski (Diego Lębork).

W grupie popołudniowej wygrała drużyna FC Gowidlino, drugie miejsce wywalczyli gospodarze - Błękitni Wejherowo, trzecie - AP Cassubian, czwarte - Stolem Gniewino, piąte - KS Kamienica Królewska, a szóste - Sokół Bożepole. Najlepsza Trójka Turnieju w grupie popołudniowej: najlepszy zawodnik - Franek Lesner (Błękitni Wejherowo), najlepszy bramkarz - Aleksander Koss (AP Cassubian), Królem strzelców został Norbert Myszk (FC Gowidlino).