czwartek, 2.05.2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Brązowy medal Zuzi Kalbarczyk w Mistrzostwach Świata

Zawodniczka Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego i KTS-K GOSiRT Luzino 14-letnia Zuzanna Kalbarczyk wywalczyła brązowy medal w Mistrzostwach Świata Kadetek w kickboxingu w Dublinie w wadze do 55 kg wersji pointfighting.

Podczas tych mistrzostw wygrała łącznie 4 walki. Przegrała jedynie z późniejszą Mistrzynią Świata Gaią Visentin z Włoch. W mistrzostwach wzięło udział 1,5 tys. juniorów i kadetów z całego świata.

Zuzia jest mieszkanką Kębłowa, ale trenuje w Wejherowie i Luzinie. Ze względu na treningi przez rok uczęszczała do Gimnazjum nr 5 w Wejherowie, ale ostatecznie zdecydowała się na naukę w Gimnazjum Samorządowym w Luzinie. Kickboxing trenuje 8 lat i jest podopieczną trenera Rafała Karcza. Do tej pory wywalczyła 6 tytułów Mistrzyni Polski, jest też zdobywczynią Pucharu Świata oraz Pucharu Europy najbardziej prestiżowej organizacji kickboxingu na świecie – WAKO. Aby móc startować w MŚ w Irlandii, Zuzia musiała obronić tytuł Mistrzyni Polski (maj 2016 Leszno), wygrała też kilka turniejów kontrolnych, a także wywalczyła złote medale na turnieju międzynarodowym SLOVAK OPEN. Start w barwach Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata nie byłby również możliwy, gdyby nie wsparcie sponsora - firmy ITO DESIGN.

Polskę na tych Mistrzostwach reprezentował też Filip Stark, również mieszkaniec Kębłowa. Filip odpadł w eliminacjach z późniejszym wicemistrzem świata, zawodnikiem Wielkiej Brytanii. Ostatecznie zajął 9 miejsce. Sponsorem Filipa Starka była firma ELEKTRO-SERWIS. Przygotowania i okres przedstartowy do MŚ zarówno Zuzi Kalbarczyk jak i Filipa Starka wspierał także sponsor główny Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowe – DJ-Projekty.

Teraz Zuzię i Filipa czeka okres roztrenowania i odpoczynku. Do treningów wrócą dopiero w październiku, wtedy zaczną się przygotowania do kolejnych Mistrzostw Polski, które odbędą się w maju 2017 roku.

Klub kickboxingu z Wejherowa poszukuje sponsorów na dalszy rozwój kariery sportowej Zuzi, która zapowiada już wielką mobilizację i przygotowania do nadchodzących Mistrzostw Polski, będących jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy w 2017 roku.