piątek, 26.04.2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Cztery tytuły Mistrza Polski kickboxerów w Zawierciu

Reprezentanci KTS GOSRiT Luzino i WTS Wejherowo

Podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu, które odbywały się w dniach 26-29 maja br. w Zawierciu, znakomicie spisali się zawodnicy KTS-K GOSRiT Luzino oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego zdobywając 4 tytuły Mistrza Polski i 10 medali.

Zawodnicy wspierani przez Gminę Luzino oraz Miasto Wejherowo dali pokaz solidnego przygotowania, nienagannej techniki oraz walki o najwyższe laury. Efektem końcowym jest zdobycie przez drużynę prowadzoną przez Rafała Karcz, Tomasza Hirsza i Paulinę Stenka 10 medali, w tym: 4 tytułów Mistrza Polski, 2 srebrnych i 4 brązowych medali. W zawodach wzięło udział ponad tysiąc kickboxerów z 300 polskich klubów. Zawodnicy powiatu wejherowskiego potwierdzili przynależność do czołówki tego sportu w Polsce.

Mistrzostwa kickboxingu rozgrywano w następujących kateegoriach: kadetów - w formule kick-light, juniorów - w formule kick-light, light i pointfighting oraz seniorów - w formułach light contact oraz pointfighting. Organizatorem turnieju była Jurajska Akademia Sportu oraz Polski Związek Kickboxingu przy współudziale Prezydenta Miasta Zawiercie.

Wyniki

- Tytuły Mistrzów Polski i złote medale zdobyli: Zuzanna Kalbarczyk – seniorka do 60 kg pointfighting, Paulina Stenka – seniorka do 70 kg pointfighting, Żaneta Stenka – juniorka + 70 kg light contact i Agata Drewa – kadetka młodsza do 42 kg kick-light.

- Srebrny medal wywalczyła Żaneta Stenka – juniorka + 70 kg pointfighting, a brązowe - Konrad Lenczewski – kadet młodszy do 52 kg kick-light, Julia Drewa – kadetka starsza + 65 kg kick-light, Zuzanna Kalbarczyk – turniej grandchampion pointfighting (open – bez podziału na kategorie wagowe), Paulina Stenka - turniej grandchampion pointfighting (open – bez podziału na kategorie wagowe - wszyscy wymienieni KTS-K GOSRiT Luzino.

- Srebrny medal wraz z tytułem Wicemistrza Polski w kat. light contact seniorów do 70 kg wywalczył też Michał Tatarynowicz – senior do 74 kg pointfighting (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe).

W walkach eliminacyjnych, po zaciętych pojedynkach odpadli: Dawid Zdrojewski (wygrał dwie walki, przegrał w walce o medal), Patryk Siwa – Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe (wygrał jedną walkę, przegrał w walce o medal) oraz Bartek Drewa z KTS-K GOSRiT.

Kolejne Mistrzostwa Polski odbędą się 3 czerwca br. w Bałtowie. Staną tam do walki dzieci (od 7 roku życia) oraz kadeci w formułach pointfighting i light contact. Na te zawody wybiera się wspólna reprezentacja KTS-GOSRiT Luzino i WTS Wejherowo w 25 osobowym składzie.

Wyjazd na turniej do Zawiercia był dofinansowany ze środków, pochodzących z dotacji Miasta Wejherowa oraz Gminy Luzino. Drużynę wspiera także drogą sponsoringu OPEC GDYNIA.