piątek, 29.03.2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
  • Strona główna
  • Duży sukces 10. edycji Streetballa Małego Trójmiasta Kaszubskiego

Duży sukces 10. edycji Streetballa Małego Trójmiasta Kaszubskiego

Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego

Ponad setka koszykarzy wzięła udział w dziesiątej, jubileuszowej edycji turnieju koszykówki ulicznej „Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego”, który odbywał się na zadaszonym boisku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Zwycięzcom gratulował zastępca Prezydenta Wejherowa - Arkadiusz Kraszkiewicz.

Turniej zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Basket Ósemka Wejherowo. Jak mówią organizatorzy Kordian Zabrocki i Bartłomiej Woźniak, pierwotna lokalizacja Streetballa MTK miała odbyć na Placu Wejhera w Wejherowie, ale ze względu na niekorzystne prognozy pogody, turniej został przeniesiony na boisko pod dachem.

- W turnieju wystartowały w sumie 24 zespoły, co daje łączną liczbę ok.100 uczestników – mówi Bartłomiej Woźniak. -  Jest to bardzo dobry wynik.  Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tylu zawodników i zawodniczek przyjechało pograć w koszykówkę do Wejherowa.

- Bardzo się cieszymy, że zawitały do nas zespoły z całego województwa pomorskiego – mówi Kordian Zabrocki. - Taka liczba zespołów świadczy o tym, że Streetball MTK cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników koszykówki ulicznej.

Wyniki

W najciekawszej kategorii, czyli w kategorii Open Mężczyzn wystartowało 7 zespołów. Zwycięzcą została ekipa „Tylko siatkę słychać”,  która wystąpiła w składzie: Bartłomiej Bichowski, Piotr Podbielski,  Sebastian Szmidtka oraz Maciej Blok, drugie miejsce zajął „Wejherowski Pakiet”, a trzecie „Ała Team”. W rywalizacji w rocznikach 2007-2008 wystąpiło 9 drużyn. Najlepszy był zespół „Borowiki”. W najmłodszej kategorii, czyli w roczniku 2009 i młodsi wygrał zespół „Kidy z NBA”. W tych zmaganiach było 8 ekip. W zawodach został rozegrany także konkurs rzutów za trzy punkty, w którym nagrody w postaci bonów ufundowali: Sklep Leroy Merlin Rumia oraz Przychodnia Rehabilitacyjna „Fit - Med”.  Zwycięzcą w kategorii Open został Sebastian Szmidtka , a w kategorii młodszych zawodników triumfował Jakub Fabich. Każdy uczestnik X edycji Streetballa Małego Trójmiasta Kaszubskiego otrzymał koszulkę. Nagrody wręczali: zastępca Prezydenta Wejherowa - Arkadiusz Kraszkiewicz oraz wicestarosta powiatu – Jacek Thiel.