wtorek, 23.04.2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Efektowny koniec sezonu Gryfa Wejherowo!

WKS Gryf Wejherowo - Gedania Gdańsk

W znakomitym stylu sezon 2021/22 na boiskach IV ligi zakończyła drużyna WKS Gryf Wejherowo, która pokonała na własnym stadionie zespół Gedania Gdańsk 4:1.

W sobotnim spotkaniu 11 czerwca br. żółto-czarni podejmowali na Wzgórzu Wolności lidera grupy „mistrzowskiej” IV ligi piłki nożnej drużynę Gedania Gdańsk, która już kilka kolejek wcześniej zapewniła sobie awans do III ligi. Nie oznaczało to jednak, że goście zlekceważyli swojego rywala, ponieważ w 36. minucie spotkania to zespół z Gdańska wyszedł na prowadzenie po golu kapitana, Michała Gajewskiego. Gryfici nie zamierzali tak szybko składać broni i tuż przed przerwą w 42. minucie wyrównali po goli Juliana Goyke.

W przerwie meczu przedstawiciele klubu postanowili uhonorować sponsorów oraz przedstawicieli samorządów oraz podziękować im za wsparcie w minionym sezonie. Z rąk prezesa klubu, Dariusza Mikołajczaka oficjalne podziękowania otrzymał m.in.: prezydent miasta, Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta miasta, Arkadiusz Kraszkiewicz, a także przewodniczący Rady Miasta, Jacek Gafka.

Druga połowa to już zupełna dominacja Gryfa, którzy zdobyli kolejne trzy bramki po trafieniach Jakuba Poręby oraz dwóch rezerwowych Jakuba Kwidzińskiego i Karola Baranowskiego. Tym samym zespół z Wejherowa pokonał na własnym stadionie drużynę z Gdańska aż 4:1, kończąc sezon na 4. miejscu w ligowej tabeli.