środa, 22.05.2024 r. imieniny: Emila, Neleny, Romy

Finał XVI Turnieju Skata Sportowego

W siedzibie wejherowskiego Oddziału ZK-P ogłoszono wyniki XVI Turnieju Skata Sportowego o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa, Wójta Gminy Wejherowo i Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego O. Wejherowo.W turnieju po raz kolejny zwyciężył Alojzy Formela ze Zbychowa.

Prezes Klubu Skata Sportowego przy ZKP Jerzy Szreder poinformował, że w szesnastej edycji turnieju 20132/2014 przez pół roku rywalizowało 20 uczestników, a wśród nich  jedna kobieta - Brygida Skrzypczak. Prezes pogratulował zwycięzcy i podziękował wszystkim zawodnikom za aktywny udział w turnieju. Wyraził też uznanie 4. zawodnikom z Gminy Puck  i 3. z Gdyni, że przyjeżdżali systematycznie na rozgrywki do Wejherowa.

Zwycięzca turnieju Alojzy Formella (Gmina Wejherowo) zgromadził 32 799 punktów i zdobył Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa, który wręczył mu zastępca prezydenta Piotr Bochiński. Drugie miejsce i Puchar Wójta Gminy Wejherowo zdobył Stefan Szczypior z Gminy Wejherowo (30 463 punkty). Trzecie miejsce i Puchar Prezsa ZKP O. Wejherowo wywalczył prezes klubu Jerzy Szreder (28 711 punktów). Puchar i dyplom za trzecie miejsce wręczył prezes ZKP Henryk Kanczkowski.

Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce wywalczyli: 4 - Władysław Dominik z Gminy Puck (28 361 pkt.), 5 - Mieczysław Bryła - Wejherowo (27 416 pkt.), 6 - Władysław  Szreder - Wejherowo (25 506 pkt.), 7 - Benedykt Bednarek - Gmina Puck  (25 285 pkt.), 8 - Józef Dorsz - Gmina Puck (22 383) pkt.), 9 - Paweł Kreft - Gmina Wejherowo (22 001 pkt.), 10 - Zygfryd Skrzypczak - Wejherowo (21 799 pkt.)
Skat - to gra karciana, szczególnie rozpowszechniona w Niemczech oraz na Śląsku i Kaszubach. W grze biorą udział trzy osoby, przy czym w każdej rozgrywce 2 osoby grają przeciwko jednej, która wygrała licytację poprzedzającą daną rozgrywkę. W skacie sportowym partia, czyli pojedyncza sesja, na której zbierają się gracze w skata, składa się z 24 rozgrywek. Kolejna, XVII edycja turnieju skata sportowego, rozpocznie się tradycyjnie jesienią.