piątek, 29.03.2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

IX Biegi Jakuba Wejhera

Na 10-kilometrowej trasie biegu ulicznego zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa, który rozegrano 23 września br. w naszym mieście, zwyciężył Kenijczyk Michael Koronei startujący w barwach Zawiszy Bydgoszcz. Za chwilę pierwszy start!      Świetnie spisał się wejherowski biegacz Jan Białk (KS Wejher), który w trakcie całego biegu toczył z Kenijczykiem równorzędną walkę i wpadł na metę drugi tuż za jego plecami (dowodzi to, że nasz najlepszy długodystansowiec wraca do znakomitej formy). Na trzecim miejscu uplasował się Adam Dobrzyński (Kinotakara Gdańsk). Biegacze na trasie (rynek)      W pierwszej dziesiątce zameldowali się na mecie kolejno: 4-Przemy-sław Rojewski (Wakoz Luzino), 5-Bartosz Mazerski (Zantyr Sztum), 6-Tadeusz Zblewski (Olimpia Bytów), 7-Dariusz Klein (Grunwald Poznań), 8-Piotr Pobłocki (Lębork), 9-Łukasz Gurnfinkiel (Sopot), 10-Łu-kasz Kujawski (KS Żukowo). Na wysokim 16. miejscu przybiegł wejherowianin Piotr Żebrowski. Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Lewandowska (LUKS Orneta), przed Arletą Meloch (Olimpia Grudziądz) i Natalią Hrihortevą z Białorusi. Czwarta była Angelika Cichocka (Ta-lex Borzytuchom), a piąta - Maria Maj z (NTT System). Kolejne miejsca: 6-Kamila Pierzyńska, 7-Aleksandra Nowak, 8-Elżbieta Suwalska, 9-Małgorzata Suwalska, 10-Lucyna Kuklińska-Brzozowska. Bieg Strażaków wygrał Ireneusz Wieligda (Talex Borzytuchom). Medaliści biegu głównego      Nagrody dla najlepszych zawodników wręczali m.in. zastępca prezydenta miasta Wejherowa Bogdan Tokłowicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Henryk Jarosz,  radny Janusz Daniszewski – członek Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Wejherowa oraz przedstawiciele sponosrów.