piątek, 3.05.2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Konkurs biblijny

W  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbył się Finał Rejonowy Konkursu Biblijnego im. Sł. B. Kardynała Augusta Hlonda.

W konkursie wzięło udział 134 finalistów z kilkudziesięciu szkół. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Klaudia Konkol z SSP w Bolszewie, drugie miejsce – Wiktoria Wiśniewska z SSP z Bolszewa i Kinga Brzezińska z SP nr 8 w Wejherowie, a trzecie – Julia Dzięgielewska z SSP w Bolszewie.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Anna Myszke z Gimnazjum w Bolszewie, drugie miejsce zajęła Katarzyna Łybacka z Gimnazjum z Lęborka i Kamila Treder z Gimnazjum w Luzinie, a trzecie – Katarzyna Kania z Gimnazjum nr 1 w Wejherowie i Nikola Cyman z Gimnazjum w Szemudzie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Natalia Wasilke z I LO w Wejherowie, drugie miejsce – Adam Bieszk z ZSP nr 2 w Wejherowie, a trzecie – Monika Neubert z I LO w Wejherowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych – zawodowych pierwsze miejsce zajął Dominik Milkowski z ZSP nr 2 w Wejherowie.

Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny. Do etapu rejonowego konkursu zgłosiło się 16 szkół, w tym z powiatów: wejherowskiego - 13 i lęborskiego – 3 szkoły. W finale rejonowym wzięły udział 102 prace uczniów – finalistów. Wyniki w załączniku.

- Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy sukcesów – mówi Jolanta Węsierska, prezes Stowarzyszenia Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Seniorów. - Zwłaszcza katechetom życzymy powodzenia w kolejnych latach żmudnej, codziennej pracy i zaznania wielu radości z możliwości oglądania jej owoców, gdyż wszystko zaczyna się w Waszych sercach.

Uroczystość uświetniły występy młodych artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie, których przygotowały Anna Łysko i Elżbieta Lieder.