piątek, 3.05.2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

„Lato z piłką 2012”

W lipcu na boisku „Jamajka” przy ul. Partyzantów miasto zorganizowało turnieje piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. W turnieju systematycznie brała udział około setka uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jak mówi Arkadiusz Szlas, koordynujący turniej, drużyny grały systemem "każdy z każdym" zbierając punkty przez trzy tygodnie. Organizatorem „Lata z piłką 2012” był Prezydent Miasta Wejherowa oraz Wejherowskie Centrum Kultury. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna „Apostołowie”, drugie – „Ogrodowa”, a trzecie „Smerfy”. Dalsze miejsca zajęły zespoły: „Fc Podwórko”, „Power Banan”, „Tytani”, „Ogrodowa 1” i „Lisy”. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna „Szopen”, drugie miejsce zajął zespół „Drewno”, a trzecie – „Gwiazdy”. Na kolejnych pozycjach uplasowali się „Dorsze” i „Nike”. - Po raz kolejny organizujemy Turniej Piłki Nożnej „Akcja Lato 2012” dla chętnych młodych ludzi, którzy chcą aktywnie spędzić wakacje – mówi zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz. – Jak się okazuje, także w tym roku było duże zainteresowanie i cieszy mnie to ogromnie, że tak wielu sportowców chce uprawiać sport. W „Akcji Lato 2012” wzięło udział 16 drużyn – 10 ze szkół podstawowych i 6 gimnazjalnych – świadczy to o tym, że sport jest dla nich ważny. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczał zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz oraz kierownik Wydziału Kultury, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie Michał Jeliński.