niedziela, 5.05.2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Medale wejherowskich karateków

W dwu turniejach dwu stylach, karate tradycyjnym (shotokan) i karate kyokushin startowali pomorscy reprezentanci, w tym również reprezentanci Wejherowa. Były to udane starty. Jak informuje Michał Kaczmarek w Bytowie rozegrano Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym. Z Karate Klub Wejherowo miejsca na podium wywalczyli najmłodsi wejherowianie. W KATA, rocznik 2005. Dziewczęta (do 7 kyu): 1. Marcelina Kruszyńska. Chłopcy (do 7 kyu): 1 - Adam Czoska, 3 - Seweryn Rogowski. KATA (6- 4 kyu). Chłopcy: 1- Marcel Rzepka, 2 - Dawid Wereszka. W zawodach startowało 147 zawodników z klubów województwa pomorskiego: Karate Klub Bytów, Karate Klub Gdynia (sekcja: Centrum, Karwiny), Klub Karate Tradycyjnego Gdynia (sekcja Cisowa, Pogórze Górne, Hel, Starogard Gdański), Gdański Klub Karate Tradycyjnego, Klub Karate Tradycyjnego „Kuro-obi” – Gdańsk, Kościerski Klub Karate-do „Seiunchin”, Karate Klub Wejherowo, Pomorska Akademia Karate Tradycyjnego - Gdynia oraz dwa kluby z województwa zachodniopomorskiego: Akademicki Klub Karate Tradycyjnego – Koszalin, Sławieński Klub Karate Tradycyjnego. Natomiast w Koszalinie odbył się Puchar Polski seniorów w Karate Kyokushin. Organizatorem turnieju był Koszaliński Klub Karate Kyokushin. W zawodach walczyło 64 uczestników z 25 ośrodków w trym dwóch zawodników Klubu Karate Kyokushin i Sportów Walki z Wejherowa - Patryk Borowski i Piotr Puchalski. Patryk Borowski wywalczył pierwsze miejsce w kategorii kumite (walka) w wadze 90 kg i został uznany za najlepszego zawodnika turnieju . W tej samej kategorii trzecie miejsce zajął Piotr Puchalski. Fot. Michał Kaczmarek