czwartek, 16.05.2024 r. imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
  • Strona główna
  • Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Prezydenta Wejherowa

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Prezydenta Wejherowa

W hali Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie został rozegrany „Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców” o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5 w składzie: Karol Baranowski, Szymon Aranowski, Przemek Przybylski, Adam Cirocki, Kacper Krause, Kacper Tomczak, Mateusz Kiedrowski, Bartek Szpakiewicz, Kamil Marczyński. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 11, zaś trzecie - Szkoła Podstawowa nr 6.

Na pozostałych miejscach uplasowała się SP nr 9, SP nr 8 oraz SP Sióstr Zmartwychwstanek. W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 3 w składzie: Dominik Składowski, Damian Cholch, Paweł Rompca, Mateusz Ludynia, Dawid Roppel, Dawid Sochacki, Damian Rogocki, Mikołaj Zielonka, Dominik Rietz.

Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 4, a trzecie dla Gimnazjum nr 2. Czwarte miejsce po zaciętej walce przypadło Gimnazjum nr 1.

Jak powiedział koordynator Szkolnego Związku Sportowego w Wejherowie  Arkadiusz Szlas, w turnieju wzięło udział łącznie ok. 100 dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Karol Baranowski w kategorii szkół  podstawowych i Damian Cholch w kategorii gimnazjów.

Pamiątkowe puchary, medale, statuetki dla najlepszego zawodnika oraz dyplomy i słodkie upominki wręczał Michał Jeliński- kierownik Wydziału Kultury, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Wejherowa oraz Bożena Kowalska wice dyrektor Gimnazjum nr 2 w Wejherowie.