niedziela, 28.04.2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Mistrzostwa regionu w karate kyokushin

W Sali Judo AWFiS Gdańsk odbyły się Mistrzostwa Regionu Zachodniego, które były przepustką do Mistrzostw Polski. Startowali w nich karatecy stylu kyokushin (pełnokontaktowy styl japońskiej sztuki walki, bez ochraniaczy). Organizatorem turnieju był Wejherowski Klub Kyokushin, a patronat nad impreza sprawował Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Zawodnicy i zawodniczki - 140 startowali w dwóch konkurencjach, kata (formy) i kumite (walka), reprezentowali 20 klubów pięciu województw – Wielkopolskie, Lubuskie, Zachodniopomorskie, Kujawsko – Pomorskie i Pomorskie. Wejherowscy zawodnicy zaznaczyli swój udział w mistrzostwach, w prestiżowej kategorii otwartej gdzie walczy się bez względu na wagę zwyciężył zawodnik Wejherowskiego Klubu Kyokushin - Piotr Puchalski. W Kumite (walki) mężczyzn - 80 kg Piotr Tomaszewski (Wejherowo I) został sklasyfikowany na miejscach od 5 do 8 m. Natomiast w kategorii open oprócz Piotra Puchalskiego (Wejherowo I), który zwyciężył, dobrze wypadł Przemysław Niewiński (Wejherowo II) sklasyfikowany na miejscu od 5 do 8.