niedziela, 28.04.2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa
  • Strona główna
  • Pięć medali na Mistrzostwa Świata wejherowskiego Klubu Karate Shotokan

Pięć medali na Mistrzostwa Świata wejherowskiego Klubu Karate Shotokan

Pięć medali na Mistrzostwa Świata wejherowskiego Klubu  Karate  Shotokan

Karatecy z Wejherowa i Bolszewa  wywalczyli pięć medali na  mistrzostwach  świata. W trzydniowych zmaganiach startowali zawodnicy m.in. z Francji, Ukrainy, Rosji, Portugalii, Niemiec, Anglii, a także z Kazachstanu, Azerbejdżanu czy Pakistanu.

Zawody były podzielone na kilka konkurencji: kata - odpowiednie ruchy  ułożone w formę walki  z przeciwnikiem oraz kumite  - realna walka z przeciwnikiem na punkty.

W pierwszej kategorii Mateusz Szklarski zdobył  tytuł wicemistrza świata w kategorii kata 13-14 lat, Patryk Krefft  srebrny medal w kategorii 11-12 lat oraz Szymon Garski  brązowy medal w kategorii kata 18-19 lat.

Aleksander Daszke zdobył  piąte miejsce w kategorii kata. Henryk Mudlaff  oraz Kamila Szklarska zajęli  czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata przegrywając minimalnie wskazaniem sędziowskich  chorągiewek. Dalszymi  miejscami  w konkurencji kata choć „walką do końca”  mogą poszczycić się Szymon Pacanowski, Oliwia Wolszlegier, Zuzia Pacanowska, Kuba Sancewicz, Ryszard Brylowski, Jakub Drewa, Weronika Szpakiewicz  oraz Kacper Drzymalski.

W konkurencji kumie - swobodna walka srebrny medal zdobył Mikołaj Ruda, a brązowy Adrian Necel w kategorii kumite 11-12 lat. Martyna Stanulewicz po wygranej dobrej walce z Ukrainką drugą walkę przegrała jednym punktem i zajęła czwarte miejsce w kategorii  kumite 18-19 lat. W  kumite  również startowali Dawid Krefft oraz Wioletta Dymek, która przegrała walkę z utytułowana zawodniczką z Kazachstanu.