niedziela, 28.04.2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Przegrana Gryfa z Lechią II 0:2

Nie udał się wyjazd do Gdańska Gryfowi Orlex Wejherowo. Wejherowianie przegrywając z rezerwami Lechii utrudnili sobie drogę walki o II ligę. Po wyrównanej grze w pierwszej połowie bramka Wiśniewskiego do szatni pozwoliła niespodziewanie lechistom objąć prowadzenie. W drugiej odsłonie gdańszczanie za sprawą Lukjanovsa podwyższyli w 55 minucie na 2:0. Strzały wejherowskich piłkarzy w tym Kostucha, Toporkiewicza i Gicewicza nie pozwoliły na zdobycie bramki kontaktowej i zmianę wyniku. Na usprawiedliwienie gryfitów należy dodać, że w wyjściowej jedenastce rezerw Lechii wystąpiło aż 8 piłkarzy znanych z gry w ekstraligowym zespole m.in. dwaj strzelcy bramek Ivans Lukjanovs i Piotr Wiśniewski. W najbliższą sobotę 7 kwietnia o godz. 17.00 Gryf Wejherowo podejmie na swoim stadionie przy Wzgórzu Wolności Gwardię Koszalin. Gryf Orlex Wejherowo: Duda - Felisiak, Kostuch, Kochanek, Oleszczuk - Gicewicz, Kołc, Kotwica, Szymański (58 - Krzemiński), Pietroń (65 - Wicki), Fidziukiewicz (46 - Toporkiewicz). Lechia II Gdańsk: Buchalik - Deleu (79. Brzeski), Kożans, Vućko (46. Brede), Przybylski - Machaj (46. Szuprytowski), Pietrowski, Żmijewski - Lukjanovs, Duda, Wiśniewski (74. Czychowski).