piątek, 10.05.2024 r. imieniny: Antoniny, Izydory, Jana
  • Strona główna
  • Puchar Prezydenta Wejherowa w skata wygrał Alojzy Formella

Puchar Prezydenta Wejherowa w skata wygrał Alojzy Formella

Alojzy Formella ze Zbychowa zwyciężył w XIV Turnieju Skata Sportowego o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. W turnieju wzięło udział 24 zawodników z Wejherowa, Gdyni, Redy oraz gmin wiejskich - Pucka, Szemuda i Wejherowa. Drugie miejsce wywalczył Władysław Dominik a trzecie Jan Ruth. Na kolejnych miejscach uplasowali się: 4-Marek Bistram, 5-Jerzy Szreder, 6-Stefan Szczypior (sędzia zawodów), 7-Mieczysław Bryła, 8-Władysław Szreder, 9-Józef Drosz, 10-Brygida Skrzypczak, 11-Zygfryd Skrzypczak, 12-Mieczysław Balewski, 13-Władysław Sikora, 14-Benedykt Włodarczyk, 15-Leszek Bach, 16-Alfons Miłosz, 17- Wiesław Sikora. Pozostałych zawodników nie sklasyfikowano. Nagrody wręczał prezes wejherowskiego Oddziału ZKP Henryk Kanczkowski. Obecni byli przedstawiciele fundatorów nagród i pucharów: Prezydenta Miasta Wejherowa reprezentował Michał Jeliński - kierownik Wydziału Kultury, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki a Wójta Gminy Wejherowo - dr Krzysztof Zabiegliński. Jak powiedział Jerzy Szreder prezes Klubu Skata Sportowego przy ZKP w Wejherowie czternasty turniej skata odbywał się od września ubiegłego roku do kwietnia i do ostatniego dnia był niezwykle emocjonujący ze względu na bardzo wyrównany dorobek punktowy czołowych zawodników. - Skat sportowy jako gra karciana, jest bardzo popularny na Kaszubach, zwłaszcza w rejonie Wejherowa i Pucka - mówi prezes wejherowskich skacistów Jerzy Szreder. Prezes Szreder powiedział, że równolegle do turnieju wejherowskiego rozgrywany był turniej w Pucku. Na 15 startujących w nim drużyn reprezentacja Wejherowa zajęła drugie miejsce a indywidualnie Władysław Szreder wywalczył czwarte miejsce na 63 zawodników. Wejherowo w puckim turnieju reprezentowali: Jerzy Szreder, Władysław Szreder, Paweł Kreft i Władysław Dominik. XV jubileuszowa edycja Turnieju Skata Sportowego o Puchar Prezydenta Wejherowa rozpocznie się od września br.