sobota, 27.04.2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Rewelacyjne kickboxerki z Luzina i Wejherowa

Podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu juniorów, seniorów i weteranów w formule kick-light odbywających się w Mińsku Mazowieckim, zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino - podopieczne trenera Rafała Karcza, obroniły tytuły wywalczone przed rokiem i zostały Mistrzyniami Polski na rok 2024.

Tytuły mistrzowskie wywalczyły Paulina Stenka-Formela w kategorii do 70 kg seniorek oraz Żaneta Stenka w kat. powyżej 70 kg juniorek. Paulina Stenka-Formela jest wciąż aktualną Mistrzynią Świata i nie pokonana jest w tej formule w Polsce od 2019 roku. Zaś jej młodsza siostra Żaneta, która jest aktualną Mistrzynią Europy juniorek, po raz pierwszy obroniła tytuł Mistrza Polski, wywalczony w ubiegłym roku.

Do zdobyczy medalowych, srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski w kategorii juniorek do 70 kg, dorzuciła mieszkanka Wejherowa Maja Starosta - podopieczna trenera Tomasza Hirsza. Poza podium w kategorii weteranów (zawodników powyżej 41 lat) znaleźli się: Mariusz Rzymowski – waga do 84 kg (przegrał jak się później okazało z Mistrzem Polski) oraz Julia Drewa – juniorka do 60 kg.

Drużyna składała się z zawodniczek KTS-K GOSRiT Luzino oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. Na co dzień zawodniczki trenują na obiekcie GOSRiT Luzino oraz na sali WSS w Wejherowie. W zawodach o MP startowało ponad 400 zawodników z 91 polskich klubów. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu.