Przed dawnym obozem internowania Strzebielinek, w którym w stanie wojennym więziono działaczy demokratycznej opozycji, w tym głównie NSZZ Solidarność, odbyła się kolejne spotkanie osób internowanych w tym obiekcie. Okazją ku temu była 10. rocznica odsłonięcia tablicy pamiątkowej na murze dawnego obozu, co zainicjował wspólnie z internowanymi Andrzej Drzycimski – były więzień Strzebielinka i były rzecznik prasowy Prezydenta RP Lecha Wałęsy.
Prowadzący spotkanie Jan Wyrowiński – były więzień Strzebielinka, a obecnie prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego podkreślił, że dzięki niezłomnej i nieugiętej postawie dawnych opozycjonistów udało się odsunąć od władzy komunistów i wprowadzić Polskę na drogę demokratycznego rozwoju. Zaś uczestniczący w uroczystości minister Lech Parel – szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych przypomniał, iż w czasie stanu wojennego funkcjonowały w naszym kraju 52. miejsca odosobnienia, w których internowano około 10 tys. osób. Strzebielinek był jednym z największych tego typu obiektów, gdzie przetrzymywano blisko 500 osób.
W trakcie spotkania Lech Parell, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wręczył Medale Pro Bono Poloniae, które otrzymała grupa „strzebielinkowców”, w tym Andrzej Drzycimski i inni, oraz przedstawiciele władz samorządowych, wspierający upamiętnianie działalności NSZZ „Solidarność”. Wśród odznaczonych samorządowców był m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. W imieniu Krzysztofa Hildebrandta odznaczenie odebrał zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz.
W spotkaniu uczestniczył poczet sztandarowy wejherowskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz działacze Wejherowskiej Wspólnoty Mieszkańców, która gromadzi pamiątki z okresu działalności NSZZ Solidarność. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele wojewody pomorskiego, marszałka województwa pomorskiego, poseł Michał Kowalski, sufragan Diecezji Pelplińskiej ks. abp Arkadiusz Okrój, przewodniczącv Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność Krzysztof Dośla i wójt gm. Gniewino dr Wioletta Mayer-Szreder. Uroczystość zwieńczyła Msza św. w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie.