poniedziałek, 29.04.2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Srebrny medal Gimnazjum nr 3 w unihokeju dziewcząt

Dziewczęta wejherowskiego Gimnazjum nr 3 zdobyły srebrny medal podczas finału XIV Wojewódzkiej Gimnazjady w Unihokeju Dziewcząt. Turniej został rozegrany 26 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie. W finale wejherowianki uległy swoim rówieśniczkom z Gimnazjum w Nowym Dworze Kwidzyńskim 1:2. W turnieju finałowym wystąpiło 6 najlepszych zespołów z województwa pomorskiego. Brązowy medal wywalczyło Gimnazjum nr 19 Gdynia, które w meczu o trzecie miejsce pokonało Gimnazjum Kramarzyny 5:0. Na piątym miejscu uplasowało się Gimnazjum Wielki Podleś po zwycięstwie 3:1 nad Gimnazjum nr 3 w Gdańsku. Puchary, medale i dyplomy wręczali: dyrektor ZS nr 1 w Wejherowie Marzena Misztal i kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki w Urzędzie Miejskim w Wejherowa Michał Jeliński. Organizatorami zawodów byli: Wojewódzki Szkolny Związki Sportowy w Gdańsku, Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie. Dziewczęta z Gimnazjum nr 3 w Wejherowie po raz kolejny udowodniły, że należą do najlepszych ekip w województwie pomorskim. Dzięki pracy trenera Grzegorza Janiszewskiego Wejherowo i powiat wejherowski od wielu lat słyną z sukcesów w tej dyscyplinie sportu. Srebrny medal w reprezentacji Gimnazjum nr 3 Wejherowo wywalczyły: Marta Chrapkowska, Kinga Dziosa, Wiktoria Gowińska, Paulina Klawikowska, Dominika Korzeniewska, Ewelina Lessnau, Patrycja Stenka, Aleksandra Szreder i Paulina Żyła. Dziewczęta są zawodniczkami UKS „ÓSEMKA” Wejherowo, których zajęcia sportowe dotowane są przez Urząd Gminy Miasta Wejherowa.