czwartek, 2.05.2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Streetball Małego Trójmiasta po raz trzeci

Przy Centrum Handlowym Auchan w Rumi odbył się turniej koszykówki ulicznej „Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego” organizowany przez UKS Basket Ósemka Wejherowo.

Jak mówią organizatorzy turnieju: Kordian Zabrocki i Bartłomiej Woźniak, to już trzecia edycja tej imprezy. Pierwsza odbyła się we wrześniu ubiegłego roku również na parkingu przy Centrum Handlowym Auchan w Rumi, natomiast drugi turniej był zorganizowany na Placu Jakuba Wejhera w Wejherowie.

Kolejny streetball zaplanowano na przełomie maja i czerwca przyszłego roku ponownie w Wejherowie.

W turnieju wystartowało w sumie 19 zespołów, co daje liczbę ok. 80 uczestników. W najciekawszej kategorii, czyli w kategorii Open Mężczyzn wystartowało 6 zespołów. Wśród nich znalazła się ekipa „Wszystko mi jedno” złożona z zawodników, którzy biegali jeszcze niedawno po drugoligowych parkietach. Obecność takich zawodników na turnieju podnosi rangę zawodów i daje możliwość innym zespołom rywalizacji na najwyższym koszykarskim poziomie. Ekipa ta pokazała klasę wygrywając wszystkie swoje spotkania. W zwycięskim zespole grali: Marcin Wilk, Krystian Mudlaf, Jacek Chojnacki oraz Mateusz Nitsche.

W kategorii Open Kobiet do turnieju przystąpiły trzy ekipy. Najlepszym teamem zostały „4 sosy”, które grały w składzie: Dominika Mudlaf, Julia Zimniewicz, Rozalia Zabrocka oraz Anastazja Kinas. Zwycięskie dziewczęta na co dzień są zawodniczkami UKS Basket Ósemki Wejherowo, a Dominika Mudlaf została w tym roku zawodniczką Kadry Polski U-14.

W kategorii Juniorów, czyli rocznika 2001-2003 najlepszym teamem została ekipa Asseco, która wygrała wszystkie swoje spotkania. W kategorii Juniorek nie zgłosiła się do zawodów żadna drużyna.

W najmłodszej kategorii, czyli Maluchów z rocznika 2004 i młodszych zwyciężył zespół „Yellow Gang”, a w rywalizacji dziewcząt ekipa „Bańki”.

W zawodach został rozegrany także konkurs rzutów za trzy punkty, w którym nagrody w postaci bonów ufundował sklep „Leroy Merlin”. Zwycięzcą wśród chłopców został Sebastian Szmidtka, natomiast w dziewczynach wygrała Zosia Różewska. Najlepsze ekipy otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Najlepsze trzy ekipy w każdej kategorii otrzymały również nagrody rzeczowe, a zwycięzcy w kategorii open mężczyzn dodatkowo wygrali czek w wysokości 1000 zł. Każdy uczestnik w kategoriach: Juniorów, Maluchów i Maluszek otrzymał nagrodę.

Nagrody wręczali: Michał Jeliński – przedstawiciel Urzędu Miasta w Wejherowie oraz Bartłomiej Wożniak i Kordian Zabrocki – organizatorzy turnieju. Głównym organizatorem streetballa był Klub UKS Basket Ósemka Wejherowo. Dodatkową atrakcją naszych zawodów był namiot promocyjny sklepu Decathlon, w którym pracownicy sklepu organizowali liczne konkursy, za które można było wygrać atrakcyjne nagrody.

- Chcielibyśmy podziękować za pomoc w organizacji turnieju samorządom, które wspierały nasz turniej, czyli Urzędowi Miasta Rumia, Urzędowi Miasta Wejherowa oraz Starostwu Powiatowemu w Wejherowie – mówi Bartłomiej Woźniak, organizator turnieju. - Turniej nie odbyłby się bez udostępnienia parkingu oraz zgody  na organizację zawodów przez dyrektora Portu Rumia – Adama Kozioła, za co jesteśmy wdzięczni.

- Ogromne podziękowania należą się wszystkim sponsorom, dzięki którym Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego odniósł kolejny sukces. Dziękujemy firmom: Decathlon,  Centrum Handlowemu Auchan, Leroy Merlin, Wejherowskiemu Centrum Kultury, Tiger Gym, Siłownia Apollo, Multikino Rumia, Porta Kmi Poland, Northpol, VBW Clima Gdynia, Konkret Studio.pl, Lisewski Dwór, Agencji Reklamowej Mana, Boramax, Gafka Drzwi oraz Provideos.pl za profesjonalna obsługę fotograficzną – dodaje Kordian Zabrocki, organizator Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego.