czwartek, 2.05.2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Sukces wejherowskich kickbokserów

Bardzo dobrze zaprezentowali się dwaj bardzo młodzi kickbokserzy wejherowskiej sekcji Klubu Sportowego Maximus podczas kwietniowego turnieju Kickboxing Gdynia Open 2013. Zawody pod patronatem Prezydenta Gdyni odbyły się 6 kwietnia w sali YMCA Gdynia.

W trakcie zawodów wejherowianin Mikołaj Tabisz wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów w pointfighting w kategorii -84kg, a Kacper Stawski zdobył 2 miejsce w konkurencji  sprawnościowo- technicznej na torze sprawnościowym KB w kategorii dzieci 7-8 lat.

Jak informuje trener Piotr Kohnke w imprezie rangi Mistrzostw Polski, której organizatorem był Klub Sportowy Maximus, wzięło udział 235 zawodniczek i zawodników z 25 klubów z całego kraju.

Maximusa reprezentowało 7 zawodników, którzy w sumie zdobyli 10 medali, w tym 6 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe. Dzięki temu KS Maximus w klasyfikacji drużynowej zajął trzecie miejsce. Drużynowo zwyciężył  Beskid-Dragon Bielsko-Biała przed Championem Lubawa.

Na zdjęciu Mikołaj Tabisz – w dolnym rzędzie, pierwszy od lewej. Trener Piotr Kohnke – stoi pierwszy od prawej.