czwartek, 2.05.2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

Sukcesy Klubu Tanecznego Świat Tańca

Tancerze i tancerki z Klubu Tanecznego Świat Tańca w miniony weekend uczestniczyli w dwóch turniejach tanecznych na terenie Trójmiasta. Wejherowska roztańczona młodzież prowadzona Joannę i Jacka Bernaśkiewiczów zdobyła podczas tych turniejów wiele laurów, w tym 9 pucharów.

Wojewódzki Konkurs Taneczny Show Dance

Podczas Wojewódzkiego Konkursu Tanecznego Show Dance zorganizowanego przez MDK w Gdyni wejherowscy tancerze wywalczyli ogromny sukces zdobywając trzy pierwsze miejsca w następujących kategoriach:

- Carmenki – I miejsce w kat. Show Dance do lat 7;

- Euforia - I miejsce w kat. Show Dance 8-10 lat;

- Enigma - I miejsce w kat. Show Dance 11-14 lat i pow.15;

II miejscew kat. show dance do lat 7 wytańczyła formacja Laleczki.

Dzieci otrzymały medale i upominki .

Ogólnopolski Turniej Danc Talent

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi wejherowscy tancerze z Klubu Tanecznego Świat tańca podczas Ogólnopolskigo Turnieju Dance Talent,  który  odbył się w Gdańsku pod patronatem  Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego  Kuratorium Oświaty i  Europejskiej Federacji Tańca.

W klasyfikacji zespołów I miejsce Hip Hop do lat 8 wytańczyła formacja Euforia a w kategorii Formy Inne do lat 8 Carmenkizdobyły wyróżnienie. Drugie miejsca w kategorii Hip Hop do lat 11 wywalczyły formacje Expresik i Jump, a w kategorii Hip Hop pow. lat 15 formacja Fiusion. Wyróżnienie w kat. Disco Dance 12-15 lat otrzymała Enigma.

Tańczące wejherowanki zdobyły również nagrody indywidualne. W kat. Hip Hop solo do lat 8 srebro wytańczyła Donatella Krielart, brąz Amelia Romanowska, a wyróżnienia - Inga Rynkowska i Nicholas Gołąbek. W kat. Hip Hop solo do lat 11 złoty medal zdobyła Natalia Młodak a srebrny medal Nikola Krueger, a w kat. Hip Hop solo pow. lat 15 srebrny medal zdobyła Dominika Bernaśkiewicz. Natomiast w kat. Dance Duety wyróżnienia otrzymały Ewa Marton i Klaudia Drewa.