środa, 1.05.2024 r. imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony

Udany start kickboxerów w Piasecznie

Znakomicie zaprezentowali się podczas turnieju ogólnopolskiego kickboxingu Piaseczno OPEN młodzi zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego i  KTS-K GOSiRT Luzino.

Występując pod wspólną nazwą Pasja Kabajuni nasi kickbokserzy zwyciężyli w turnieju drużynowym kadetów. W drużynie wystąpili: Zuzia Kalbarczyk, Paulina Stenka i Filip Stark.

Ponadto w rywalizacji indywidualnej Filp Stark zajął 1. miejsce w pointfighting kadet starszy do 63 kg oraz 1 miejsce w wadze do 69 kg, Zuzia Klabarczyk wywalczyła – 1 miejsce pointfighting i light contact do 55 kg kadetek starszych, 2 miejsce do 60 kg pointfighting, Paulina Stenka – wywalczyła 1 miejsce w light contact oraz 2 miejsce pointfighting + 65 kg light contact kadetek starszych. Natomiast Oliwer Laskowski zdobył 2 miejsca w light contact i pointfighting do 69 kg, oraz 3 miejsce powyżej 69 kg – w pointfighting kadetów starszych.

Imprezie towarzyszył także turniej bez podziału na kategorie wagowe seniorów, Pointfighting Elite Cup, gdzie z zaproszonych 8 najlepszych zawodników w Polsce, Rafał Karcz zajął 5 miejsce.

Wsparcie dla zawodników z Wejherowa w drodze dotacji udzieliło Miasto Wejherowo, natomiast start zawodnikom z Gminy Luzino sfinansowała Firma Pasja Kabajuni.

Podczas turnieju Piaseczno Open poinformowano, że decyzją trenera Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu seniorów, po 5 letniej przerwie w startach w barwach Reprezentacji Polski, ponownie został powołany do niej Rafał Karcz. Przypomnijmy, że Rafał Karcz jest trenerem Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, a zawodowo - funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Wejherowie. W dniach 15-17 kwietnia wejherowianin zaprezentuje swoje możliwości podczas zawodów Puchar Świata w kickboxingu WAKO w Austrii, gdzie wystąpi w formule pointfighting w wadze do 57 kg.

Uwaga! 9 kwietnia o godz. 11.45 odbędzie się pierwszy, oficjalny trening kickboxingu reprezentantów Powiatu Wejherowskiego, który w nowej w salce Fight Zone GYM przy ul. I Brygady Pancernej WP 5 (wjazd bramą Monza Dachy od ulicy 12 marca!), poprowadzą trenerzy  Rafał Karcz i Tomasz Hirsz. W treningu wezmą udział. m.in. Zuzanna Kalbarczyk, reprezentantka Polski i wielokrotna Mistrzyni Polski w kickboxingu kadetek, Patrycja Hinc - aktualna Mistrzyni Polski Juniorów, Filip Stark - aktualny Mistrz Polski kadetów, Nikola Siecińska - zdobywczyni Pucharu Europy oraz inni reprezentanci Klubów Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRIT Luzino! Oficjalny trening zorganizowany jest specjalnie dla mediów. Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności.