sobota, 27.07.2024 r. imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Udany Streetball MTK na placu Jakuba Wejhera

Sobotnim przedpołudniem i południem zawładnęli na wejherowskim rynku 9 września br. koszykarze i koszykarki w ramach XII Turnieju Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Turniej odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa i wsparciu Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Organizatorem był UKS Basket Ósemka Wejherowo.

Jak powiedział jeden z głównych współorganizatorów Bartłomiej Woźniak w rozgrywkach wzięło udział 20 drużyn (dziewcząt i chłopców oraz kobiet i mężczyzn) nie tylko z MTK, ale również z Gdyni i Lęborka.

Otwarcia turnieju dokonał zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, który na zakończenie wspólnie z wicestarostą Jackiem Thielem i radnym Rafałem Szlasem - przewodniczącym Komisji Zdrowia, Sportu i Rekreacji Rady Miasta Wejherowa, wręczyli nagrody dla uczestników.

Składając gratulacje organizatorom i 80. uczestnikom zawodów Arkadiusz Kraszkiewicz podkreślił, że turniej koszykówki ulicznej 3-osobowych drużyn w różnych kategoriach wiekowych, to wspaniała zabawa dla miłośników tej dyscypliny sportu, ale również znakomita promocja Wejherowa w roku 380-lecia miasta. Zastępca prezydenta zaprosił miłośników koszykówki także do odwiedzenia nowo otwartych Wodnych Ogrodów.

Wyniki XII Turnieju Streetball Wejherowo 2023

- W kategorii Open Mężczyzn zwyciężyła drużyna Zadymiarzy w składzie Maciej Dąbrowski, Marcin Skiba i Mateusz Szynder. Drugie miejsce wywalczył Wejherowski Pakiet, a trzecie The D. Kolejne miejsca zajęli: 4-Shifty Squads, 5-Leśna, a 6-The 2.

- W kategorii Open Kobiet zwyciężyły Stare ale jare przed Basket Queens (startowały 2 drużyny).

- W kategorii Rocznik 2009-2010 wzięło udział 5 drużyn: 1-Mandarynki Najmana, 2-Anima Bullets, 3-Zozole, 4-Szczerbatki (k), a 5-Air Team.

- W kategorii 2011i młodsi-młodsze startowało 7 drużyn: 1-Gdynia Squad, 2-Lakers Wejherowo, 3-Najki (k), 4-Smocze Jaja, 5-Fc Dream, 6-Miliwaukee Bucks, 7-Gumisie.

W konkursie rzutów za 3 punkty wśród kobiet zwyciężyła Patrycja Kulaszewska, a wśród mężczyzn Marcin Skiba.

Zawody sędziowali sędziowie Pomorskiego Okręgu Związku Koszykówki w Gdańsku.