niedziela, 5.05.2024 r. imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

UKS „Ósemka” w ekstralidze seniorów unihokeja

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Szkolnego „Ósemka” po zwycięstwie wyjazdowym w barażach nad UKS Absolwent Siedlec 3:15, a wcześniej u siebie 8:2, awansowali do ekstraligi rozgrywek seniorów w unihokeju.  To sukces zawodników i trenera Grzegorza Janiszewskiego.

Unihokeiści UKS Siedlec znaleźli się w minionym sezonie ekstraligi na przedostatnim miejscu w tabeli i musieli walczyć o byt na tym poziomie rozgrywek na następny sezon właśnie w barażach. Ósemka natomiast zajęła drugie miejsce w I lidze seniorów i miała szanse na awans wyłącznie po wygraniu baraży z ekstraligowcem. W pierwszym meczu barażowym, który rozgrywanym 30 maja w Wejherowie, wejherowska Ósemka rozbiła przyjezdnych 8:2. Dawało to spory komfort psychiczny przed drugim spotkaniem podopiecznym trenera Grzegorza Janiszewskiego. Trener Absolwenta tłumaczył się po tym przegranym meczu w Wejherowie, że duży wpływ na mecz miała okrojona ławka jego zespołu.

Wejherowianie pojechali do Siedlca w 12-osobowym składzie, natomiast Siedlczanie wystawili do gry 14 zawodników. Drugi mecz barażowy rozpoczął się dużo lepiej dla broniących się przed spadkiem gospodarzy, gdyż w czwartej minucie meczu Sebastian Koszela zdobył pierwszą bramkę w meczu i gospodarze wyszli na prowadzenie. Niespełna minutę później rzut karny na bramkę zamienił Karol Barzowski. Wynik 1:1 utrzymywał się do 9 minuty spotkania, wtedy Karol Idzi zdobył bramkę po podaniu K. Barzowskiego. Wejherowianie wyszli na prowadzenie i w ciągu kolejnych 7 minut zdobyli jeszcze 3 bramki (P.Łątkowski oraz K. Janiszewski). Siedlczanie zdobyli ostatecznie w pierwszej tercji jeszcze jedną bramkę za sprawą Dawida Khunke. Ósemka odpowiedziała bramką K. Janiszewskiego i pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem wejherowian 2:6..

Druga tercja to ciąg dalszy popisu strzeleckiego podopiecznym Trenera  Grzegorza Janiszewskiego, którzy dołożyli do swojego wyniku jeszcze cztery trafienia. Dokonali tego kolejno Lątkowski, Barzowski, Penkowski, Janiszewski.  Na tablicy przed ostatnią tercją meczu widniał wynik 2:10. W ostatniej tercji siedlczanie zdobyli tylko jedną bramkę na 9 sekund przed końcem spotkania. Wcześniej jednak wejherowianie zdołali pokonać bramkarza gospodarzy aż pięciokrotnie. Ostateczny wynik to 3:15 dla UKS Ósemka Wejherowo. Ten wynik oznacza, że Ósemka Wejherowo po kilku latach nieobecności spowodowanej wycofaniem się z rozgrywek Polskiego Związku Unihokeja w 2012 roku wraca do ekstraligi seniorów.

Dodajmy, że najlepszym zawodnikiem gospodarzy został wybrany Dawid Khunke, natomiast wśród gości Kamil Janiszewski, który zdobył w tym meczu aż 6 bramek i dołożył do tego jedną asystę.

Uczniowski Klub Sportowy „ÓSEMKA” WEJHEROWO jest współfinansowany ze środków Urzędu  Miasta Wejherowa. Unihokej jest jedną z 31 dyscyplin w programie 10. Światowych Igrzysk Sportowych - The World Games, które już w 2017 roku zagoszczą we Wrocławiu.