poniedziałek, 6.05.2024 r. imieniny: Beniny, Filipa, Judyty

Ważne zwycięstwa unihokeistów w ekstralidze seniorów

Unihokeiści UKS „Ósemka” Wejherowo dwukrotnie pokonali na swoim terenie KS Worwa Szarotka Nowy Targ, brązowego medalistę ubiegłego sezonu.

Po porażkach w pierwszych dwóch kolejkach ekstraligi seniorów z zespołem MUKS Zielonka tylko niewielu kibiców wejherowskiej drużyny wierzyło, że w dwumeczu z faworyzowanym zespołem z Nowego Targu  zawodnicy UKS Ósemka nawiążą równą walkę o pierwsze punkty w rozgrywkach.  Spokojnie grający zespół z Nowego Targu objął prowadzenie dwiema bramkami i kontrolował przebieg spotkania. Jeszcze w pierwszej tercji wejherowianie strzelili kontaktową bramkę. Druga tercja okazała się popisem gry „Ósemki” (3:1). Po wygraniu przez wejherowian trzeciej tercji (2:1) mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 6:4 (1:2; 3:1; 2:1).

W mecz rewanżowym następnego dnia wejherowianie od początku kontrolowali przebieg spotkania, ale dopiero w 20 min. spotkania Leszek Samson zakończył składną akcję gospopdarzy i zdobył pierwszą bramkę dla naszego zespołu. Koncert gry wejherowian trwał do 36 minuty spotkania, kiedy po strzeleniu kolejnych czterech bramek prowadzili już 5:0. Goście w 36 minucie strzelili pierwszą bramkę i przeszli do totalnej ofensywy strzelając w drugiej tercji 4 bramki. Na co wejherowianie odpowiedzieli tylko dwiema bramkami. Na więcej zabrakło sił. Spotkanie zakończyło się ponownie zwycięstwem wejherowskiego zespołu 7:5 ( 1:0; 4:1; 2:4).

Jak informuje trener Grzegorz Janiszewski po dwóch zwycięstwach z zespołem KS Worwa Szarotka Nowy Targ zespół UKS „Ósemka” Wejherowo awansował na 4. miejsce w tabeli Ekstraligi Seniorów. Zespół seniorów UKS „Ósemka” Wejherowo jest współfinansowany przez Urząd Gminy Miejski w Wejherowie i Starostwo Powiatowe w Wejherowie.