piątek, 3.05.2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Wyjazdowe zwycięstwo Tytanów nad Koroną

Dla Tytanów Wejherowo udanie zakończyła się wyprawa do Koronowa, gdzie pokonując dwoma bramkami gospodarzy 29:31 wywalczyli cenne 2 punkty.

Korona zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli II ligi piłki ręcznej okazała się wymagającym przeciwnikiem a mecz w Koronowie wcale nie należał do łatwych. Tytani większą część spotkania byli zmuszeni gonić wynik.

W pierwszej fazie spotkania to Korona dyktowała warunki gry i prowadziła kilkoma bramkami. Dopiero w końcówce pierwszej połowy Tytani doprowadzili do wyrównania (14:14), a następnie doprowadzili do jednobramkowej przewagi. Nie utrzymali jej jednak do przerwy i zeszli z boiska przegrywając 17:15.

Początek drugiej połowy zaczął się znów niepomyślnie dla Tyatnow a koronowianie wypracowali nawet sześciobramkową przewagę. Jednak od 40 minuty Tytani ruszyli do odrabiania strat. Kilka pewnych interwencji bramkarskich, wykorzystane rzuty karne i dobrze wyprowadzone kontrataki, pozwoliły wyjść im na prowadzenie. Końcówka meczu to spokojna gra Tytanów i nerwowe, lecz nieskuteczne ataki gospodarzy, które nie odebrały już wejherowianom wygranej. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu Tytani Wejherowo utrzymali 8. lokatę w tabeli z dorobkiem 20 punktów.

Tytani Wejherowo wystąpili w składzie: Robert Wicon - 3, Michał Wójcik, Jakub Poerling - 5, Rafał Wicki - 3, Remigiusz Sałata - 4 Krzysztof Brzeski - 5, Krystian Hewelt, Przemysław Kiedrowski, Michał Lanc - 7 ,Grzegorz Behrend,  Tomek Turek - 1, Bartek Uzdrowski -1, Karol Behrend -1, Damian Nowosad, Krzysztof Funk, Szymon Cholcha - 1.