piątek, 29.03.2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

XII GRIZZLY JUDO CUP

W rozegranym w hali sportowej ZSO nr 2 w Gdańsku Ogólnopolskim Turnieju Judo dla dzieci rocznika 2011-2016, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z judo. Bardzo dobrze zaprezentowali się wejherowscy zawodnicy, którzy wywalczyli złoto, srebro i brąz.

W zawodach wystartowało ponad 400 zawodników i zawodniczek,  wśród których znaleźli się reprezentanci  Uczniowskiego Klubu Sportowego Team Dragon Wejherowo. Najlepiej, spośród siedmioosobowej ekipy Dragona, poradzili sobie Zahar i Nazar Akymushkyn, którzy zameldowali się w finale licznie obsadzonej kategorii wagowej wygrywając wszystkie walki przed czasem i tym samym wywalczyli  w turnieju złoty i srebrny medal.

Równie dobrze walczyły dziewczyny. Sofia Pereschenko zdobyła brązowy medal, a Magdalena Słoniewska po zaciętych walkach zakończyła zawody na czwartym miejscu.

W zawodach startowali jeszcze Wiktoria Tobias oraz Kordian i Amadeusz Waberscy,  jednak pomimo bardzo dobrych walk eliminacyjnych nie zdołali awansować  do finałów.