piątek, 17.05.2024 r. imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
Biuletyn Informacji Publicznej
Powrót

XIII Memoriał Kazimierza Dzięcielskiego

Na wodach zatoki puckiej przy przystani Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji odbyły się Ogólnopolskie Regaty Jachtów Sterowanych Radiem o Puchar Prezydenta Wejherowa będące eliminacjami do Mistrzostw Polski w klasie F5-E sezonu regatowego 2017. W klasyfikacja zespołowej zwyciężył RJK PZPOW Bliza-BalexMetal Wejherowo wyprzedzając Czarni Pieszcz ze Słupska i gdański TKM.

W Regatach wzięło udział 27. sterników z 7. klubów - Szczecina, Świdwina, Powidza, Włocławka, Słupska, Gdańska i Wejherowa. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, systemem eskadrowym (czterech najlepszych zawodników grupy B awansuje do grupy wyższej, a czterech ostatnich z grupy A spada do grupy niższej).

Rozegrano łącznie 30 wyścigów przy pięknej żeglarskiej pogodzie pierwszego dnia regat i mniej sprzyjającej z przelotnymi deszczami dnia następnego. W kategorii młodzików zwyciężył Kacper Konkol, drugie miejsce zajął Artur Mroske, a trzecie Błażej Dąbrowski – wszyscy są zawodnikami RJK PZPOW Bliza-BalexMetal Wejherowo.

W kategorii juniorów pierwsze miejsce zajął Mateusz Chabowski – RJK PZPOW Bliza-BalexMetal, Wejherowo, a drugie miejsce wywalczył Krystian Szczepański – Czarni Pieszcz Słupsk.

W kategorii seniorów zwyciężył Julian Damaszk – RJK PZPOW Bliza-BalexMetal Wejherowo, drugie miejsce zajął Jarosław Lipiński – LOK Włocławek, a trzecie - Mariusz Gbur – 33 BLT, Powidz.

W kategorii oldboy wygrał Bogdan Mikołajczyk z Gorzowa Wielkopolskiego, drugie miejsce - Marcin Gransicki ze Szczecina, a trzecie - Tadeusz Jemioł z TKM Gdańsk.

Wszyscy uczestnicy zawodów za poniesiony trud otrzymali upominki, zwycięzcy regat w klasyfikacji zespołowej puchary, a indywidualnie nagrody, medale i dyplomy, które wręczali w imieniu prezydenta Bogusław Suwara, sekretarz miasta Wejherowa, przedstawiciele władz Pucka oraz powiatu wejherowskiego.

Organizatorem regat jest Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-wychowawczych w Wejherowie, a wykonawcą RJK PZPOW Bliza-BalexMetal.