niedziela, 28.04.2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Znakomity występ kickboxerów w Szczecinie

Znakomity występ kickboxerów  w Szczecinie

Podczas Konfrontacji Sztuk Walki „Polish Cup”, która odbyła się sobotę 14 listopada br. w Szczecinie, bardzo dobrze zaprezentowali się wejherowscy kickboxerzy.

Wejherowianie - Monika Korthals, Błażej Mach i Mikołaj Herzberg, z trenerem Rafałem Karczem na czele, wystąpili w drużynie „Design-Joomla Kickboxing Team”. Nasi zawodnicy zaprezentowali się wzorowo, zdobywając dwa pierwsze miejsca, a także jedno drugie.

Zwycięzcą Konfrontacji w wadze do 66 kg juniorów w formule kick-light (walka na macie z dozwolonymi dodatkowo kopnięciami na uda) został Błażej Mach, który w turnieju pokonał dwóch zawodników. Walka finałowa Błażeja zakończyła się nawet przed czasem. W wadze do 78 kg juniorów zwyciężył Mikołaj Herzberg. A drugie miejsce w wadze do 64 kg seniorek w kick-light wywalczyła Monika Korthals.

Organizatorem turnieju był Artur Cholewa, niegdyś wicemistrz świata w kickboxingu, a patronat nad tym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodnio-Pomorskiego.

W zawodach udział wzięło blisko 170 zawodników z 24 polskich klubów kickboxingu, taekwondo, karate i innych. Sponsorem wyjazdu na te zawody była Firma DJ-Projekty Andrzej Herzberg i Tomasz Kowalski. Zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego po raz kolejny dobrze zapromowali miasto Wejherowo, pokazując, że sport w naszym mieście, a szczególnie sporty walki mają się dobrze.