piątek, 3.05.2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Zwycięstwo Tytanów nad Kęsowem

W kolejnym spotkaniu II ligi piłki ręcznej Tytani Wejherowo pokonali na swoim boisku LKS Kęsowo 31-20 doliczając do swego dorobku cenne 2 punkty.

Wysoka wygrana Tytanów z ostatnią drużyna tabeli mogłaby sugerować łatwy mecz i grę do jednej bramki, ale tak nie było. Wejherowscy szczypiorniści rozpoczęli mecz od obrony i to zawodnicy gości zdobyli pierwszą bramkę w meczu.

Początkowe minuty spotkania, to okres gry typu "gol za gol", który trwał do stanu 4:4, gdy w 7 minucie Damian Nowosad kapitalnie obronił karnego. Od tego momentu Tytani po kolejnym ataku wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:11, czyli w miarę bezpieczną przewagą 4 bramek.

Druga odsłona przebiegała już pod dyktando gospodarzy, którzy  sukcesywnie powiększali swoją przewagę do końca. 16 strzelonych bramek przy 9 straconych odzwierciedla wyższość wejherowian nad kęsowianami, ale ukazuje też niezłą siłę ataku gości, którzy grając na wyjeździe potrafili aż 20-krotnie trafić do bramki Tytanów.

Po meczu zawodnicy podziękowali kibicom którzy tradycyjnie już wypełnili trybunę po brzegi. Dzięki tej wygranej Tytani zajmują 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów, lecz w dalszym ciągu mają ujemny bilans bramkowy 519:526.

Kolejną okazja do zdobycia punktów i poprawy tego bilansu będzie mecz wyjazdowy z BS Koroną Koronowo, który zostanie rozegrany 23 marca. Koronowianie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 9 punktów i do Alfy Strzelno tracą 5 oczek. Na swoim boisku na pewno łatwo skóry nie sprzedadzą. Tytanów w Koronowie czeka zatem trudna walka o punkty.